جهنم مستایا و نژادپرستان؛ تباس، وینیسیوس را مقصر حملات نژادپرستانه دانست!

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۰۱

بلوای شعارهای نژادپرستانه هواداران والنسیا علیه وینیسیوس، ستاره برزیلی رئال مادرید که در نهایت به اخراج او در بازی شب گذشته منجر شد، به بگومگور وینیسیوس با خاویر تباس، رئیس لالیگا رسیده است.

وینیسیوس در واکنش به شعارهای نژادپرستانه نوشته: «نژادپرستان با اخراج من پاداش خود را گرفتند. این فوتبال نیست، این لالیگا است.»

مادریدی‌ها دیشب جهنم وحشتناکی را در مستایا تجربه کردند. در آخرین لحظات بازی والنسیا - رئال مادرید درگیری میان هواداران دو تیم شدت گرفت. بازیکنان والنسیا به وینیسیوس یورش بردند و در این صحنه داور به جای آن که به والنسیایی ها کارت نشان بدهد، وینیسیوس را به خاطر ضربه به صورت هوگو دورو اخراج کرد.

مارکا نوشته است که وینیسیوس در دقایقی از بازی به دلیل توهین‌های نژادپرستانه هواداران والنسیا که او را میمون خطاب می‌کردند، به داور گفته بود دیگر نمی‌خواهد به بازی ادامه دهد.

خاویر تباس، رئیس لالیگا در واکنش به اعتراضات اینستاگرمی وینیسیوس گفته است: «ما تلاش کردیم بهت توضیح دهیم که لالیگا چه کارهایی برای مبارزه با نژادپرستی می‌تواند انجام دهد. اما تو در هیچ کدام از جلساتی که خودت تاریخش را مشخص کرده بودی حضور پیدا نکردی. قبل از اینکه لالیگا را مورد انتقاد و تهمت قرار دهید باید خود را به درستی آگاه و اصلاح کنید.»

این درحالی است که وینیسیوس در یک واکنش دیگر در اینستاگرام نوشت: «نژادپرستی در لالیگا عادی شده است. مسئولان برگزاری فکر می کنند که این اتفاق طبیعی است، فدراسیون نیز همین طور و بدین ترتیب رقبا از ان حمایت می کنند. بسیار متاسف هستم. این تورنمنتی است که زمانی متعلق به رونالدینیو، رونالدو، کریستیانو و مسی بود و حالا متعلق به نژادپرستانی است.»

او نوشت: «ملتی زیبا که به من خوشامد گفت و از من استقبال کرد اما باید بپذیرد که تصویری که از دنیا به آنها منتقل می شود، کشور نژادپرستان است. از اسپانیایی ها که موافق نیستند، عذرخواهی می کنم. اما امروز در برزیل، اسپانیا را به عنوان کشور نژادپرستان می شناسند. متاسفانه این اتفاقی است که هر هفته رخ می دهد. نمی دانم که چطور دفاع کنم. موافق هستم اما نیرومند هستم و تا پایان علیه نژادپرستان می جنگم هر چند که ممکن است دور از این جا باشم.”

وینی جونیور اظهارات تباس را بی‌جواب نگذاشته است: «من دوستت نیستم که درباره نژادپرستی با شما صحبت کنم. من قانون و مجازات می‌خواهم. هشتگ‌ها تاثیری روی من ندارد. رئیس لالیگا بار دیگر به جای انتقاد از نژادپرستان در شبکه‌های اجتماعی به من حمله کرد. آنها نمی‌خواهند تصویر لیگ‍شان مخدوش شود.»

وینیسیوس پس از اخراج برای انتقام توهین های نژادپرستانه هواداران والنسیا عدد دو را به نشانه سقوط والنسیا به دسته دوم نشان داد، البته والنسیا با این پیروزی مهم تا رده ۱۳ جدول بالا آمد.

وینیسیوس در پایان بازی و در زمان امضا دادن به هواداران با هواداری مواجه شد که از او پرسید که آیا عذرخواهی می کند که وینیسیوس در جوابش گفت: «تو احمقی.»

کارلو آنچلوتی، سرمربی رئال مادرید هم پس از بازی با والنسیا گفت: «نمی‌خواهم در مورد فوتبال صحبت کنم. خیلی عصبانی هستم. اتفاقی که امشب افتاد، مایه خجالت است. کل ورزشگاه وینیسیوس را میمون خطاب می‌کردند. وینی نمی‌خواست به بازی ادامه بده من به او گفتم عادلانه نیست زیرا او قربانی است نه مقصر.»

پربیننده‌ترین‌ها

پرسش - فصل سوم
خبرها
جهان‌نما

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید