واکنش استقلال به صادرنشدن مجوز حرفه‌ای: برخی برای حذف ما از آسیا عجول هستند

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۰۱

باشگاه استقلال در اعتراض به رای کمیته بدوی اطلاعیه‌ای را صادر کرد: «به نظر می‌رسد برخی برای حذف کردن استقلال از آسیا بسیار عجول هستند.» دیروز گفته شد پرسپولیس، سپاهان، فولاد خوزستان، تراکتور، گل‌گهر و نساجی مازندران از سوی کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال تایید شده‌اند.

رسانه‌ها نوشته‌اند از دلایل صادر نشدن مجوز باشگاه استقلال پرداخت نشدن بدهی استراماچونی تا ۱۱ فروردین و سرپرستی حجت کریمی است.

در اعتراض به این رای، باشگاه استقلال در بیانیه‌ای نوشته است: «در حالی که وزیر محترم ورزش و جوانان بارها بر حذف نشدن تیم‌های ایرانی در مقطع کنونی تاکید کرده‌ چرا مسئول دپارتمان مجوز حرفه‌ای پیش از تشکیل جلسه با قطعیت از حذف باشگاه استقلال صحبت کرد و برای انتشار آن عجله به خرج داد؟ به نظر می‌رسد برخی برای حذف کردن استقلال از آسیا بسیار عجول هستند! در حالی که شخص اول ورزش کشور صحبت از عدم حذف می‌کند، عده‌ای از همان روز یازده فروردین و پیش از بررسی مدارک، بر طبل حذف استقلال می‌کوبند و بر آن اصرار دارند!»

استقلال اعلام کرده که به هیچ وجه از حقوق خود و هوا‌دارانش کوتاه نمی‌آید و از تمامی ظرفیت‌ها برای باز پس‌گیری مجوز حرفه‌ای استفاده خواهد کرد: «حتی اگر لازم باشد برای گرفتن حق خود به مقر AFC در مالزی نیز می‌رویم تا حاصل زحمات مجموعه بازیکنان، مربیان و کادر پشتیبانی استقلال را پاس بداریم. استقلال پرافتخارترین باشگاه ایران و یکی از بزرگ‌ترین باشگاه‌های آسیاست و بی‌عدالتی را تحمل نخواهد کرد. از این رو اجازه برخورد سلیقه‌ای و تضییع ذره‌ای از حق باشگاه را به کسی نخواهیم داد.»

باشگاه استقلال دلایل همیشگی برای پرداخت نشدن طلب استراماچونی را تکرار کرده است: «طلب این مربی پیش از مهلت تعیین شده، توسط باشگاه آماده شد اما به دلیل تحریم‌های بانکی امکان پرداخت پول به سادگی میسر نبود که این مسئله پیشتر به AFC هم اعلام شده بود. حتی در مذاکرات باشگاه استقلال با استراماچونی قبل از مهلت پایانی پرداخت نیز اعلام آمادگی شد که باشگاه طلب او را به صورت نقدی در هر کشوری که مد نظر دارد، پرداخت کند اما این موضوع را نپذیرفته و خواهان دریافت مطالباتش به صورت بانکی شد.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.