تهدید عزیزی خادم: از قوه قضاییه نتیجه نگیرم، به فیفا شکایت می‌کنم

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۲۴

شهاب‌الدین عزیزی خادم، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال به خبرورزشی گفته که به دلیل برکناری از فدراسیون فوتبال به قوه قضاییه شکایت کرده و دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ جلسه اول دادگاه برگزار می‌شود: «اگر نتیجه نگیرم با احترام به قوانین داخلی مجبورم برخلاف میل باطنی به فیفا مراجعه کنم.»

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال همچنین درباره برکناری خود گفته است: «یک عده‌ای دنبال کار ناصوابی بودند که دست به این کار ناجوانمردانه و غیرقانونی زدند درحالی که هنوز هم من رئیس قانونی فدراسیون فوتبال هستم و معتقدم این فدراسیون غیرقانونی است چرا که در دو مرحله‌ای که آقایان این کار را انجام دادند از ورود من به مجمع ممانعت به عمل آوردند که خلاف قانون بود.»

او مدعی است که روند برکناری‌اش مطابق اساسنامه فدراسیون نبوده است: «تایید اساسنامه جدید فدراسیون یکی از کارهای مهمی بود که در دوران ما انجام شد. این اساسنامه برخلاف نظر کسانی بود که ۲۰ یا ۳۰ سال با فیفاهراسی و ساختن فضایی پوشالی به حذف رقبای خود پرداخته و کار خود را جلو بردند.»

عزیزی‌خادم گفت: دوستان به صراحت و روشنی روی ماده‌های ۳۷ و ۶۳ اساسنامه پا گذاشتند و بی‌تفاوتی نسبت به آن باعث می‌شود در آینده سنگ روی سنگ بند نشود. امیدوارم با این خط‌کش قانونی رسیدگی شود تا هر کسی نتواند مدیران موفق را حذف کند. امیدوارم قوه قضاییه با خط‌کش عدالت و قانون به این پرونده مهم ورود و به آن رسیدگی کند. این پرونده آزمون بزرگ حق و باطل است!»

او در اظهاراتی متناقض گفته: «حکم قوه قضاییه را می‌پذیرم. من دوست دارم در یک دادگاه عادلانه آقایان محاکمه شوند تا درس عبرت شود. این حکم برای آینده فوتبال ایران است تا در عمل برخی‌ها بدانند این‌بار وارد کوچه بن‌بست شده و راه دررویی پیش رو نخواهند داشت! امیدوارم همه‌چیز در ایران روشن شود و اگر هم نتیجه نگیرم با احترام به قوانین داخلی مجبورم بر خلاف میل باطنی به فیفا مراجعه کنم.»

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درپاسخ به بی‌سابقه بودن شکایت یک اختلاف فوتبالی به مجامع غیرفوتبالی گفته است: این اجازه را اساسنامه جدید فدراسیون که در زمان خودم تنظیم و مورد تأیید فیفا قرار گرفت به ما می‌دهد. فدراسیون به عنوان یک نهاد غیردولتی ثبت شده و کسانی که مسئولیتی در آن می‌پذیرند باید به مفاد اساسنامه آن آگاه بوده و آن را رعایت کنند. من هم کاملا قانونی به دادگاه مراجعه کرده‌ام. زمان دادگاه ۲۵ اردیبهشت است که خودم به همراه یک تیم حقوقی خبره و وکلایم به صورت قانونی شکایت خود را تسلیم دادگاه خواهیم کرد.

او همچنین مدعی شده که برخی می‌خواستند با حذف ایران از مقدماتی جام جهانی، جشن شادی برپا کنند: «تیم ملی تمام شده و مُرده بود و فقط باید مراسم ختم برای آن تیم می‌گرفتیم! فقط نتایج تیم ملی هم نبود بلکه اعتبار و منزلت فدراسیون بسیار افول کرده بود. نمی‌خواهم خیلی به گذشته برگردم اما میزبانی را هم از دست داده بودیم و یک عده اقلیت همیشه حاضر در فوتبال آماده بودند پس از شکست ما در بحرین و حذف ایران از جام جهانی شیرینی پخش کنند!»

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
جهان‌نما
خبر

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید