بلبشوی خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس؛ آگهی دعوت به مجمع عمومی منتشر شد اما فعلا خبری نیست!

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۲۴

درحالی که صبح امروز آگهی دعوت به مجمع عمومی پرسپولیس برای انتخاب اعضای جدید هیات مدیره در ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ روی سامانه کدال منتشر شده، اما فارس نوشته: «با توافقات در سطوح عالی دو وزارتخانه ورزش و اقتصاد مدیریت تا این دو باشگاه بدون تغییرات تا پایان جام حذفی به‌کار خود ادامه دهند»

مطابق اعلام فدراسیون فوتبال، تاریخ پایان جام حذفی، حدود دو هفته پس از تاریخ اعلام شده برای مجمع عمومی پرسپولیس است؛ دهم یا یازدهم خرداد.

صبح امروز خبرگزاری امنیتی فارس خبر داد که «با وجود مخالفت وزارت ورزش و جوانان، آگهی دعوت به مجمع عمومی باشگاه پرسپولیس روی کدال منتشر شده است تا مشخص شود مخالفت‌ها با تصمیم سازمان خصوصی‌سازی تا این لحظه بی‌نتیجه بوده است و این مجمع ساعت ۱۱ روز شنبه‌ ۳۰ اردیبهشت برگزار خواهد شد. در این آگهی دستورجلسه مجمع باشگاه پرسپولیس نیز انتخاب و ترمیم اعضای هیئت مدیره ذکر شده است.»

اما ساعتی بعد در خبری علاوه بر اینکه ترکیب چینش هیات مدیره پرسپولیس و استقلال را اعلام کرد، از بی‌تاثیر بودن تصمیم‌های حسین قربان‌زاده، رئیس سازمان خصوصی‌سازی هم خبر داد: «وزارت ورزش و جوانان به عنوان متولی عالی ورزش مذاکرات خود را با وزارت اقتصاد انجام می‌دهد و طرف مذاکرات این وزارتخانه، سازمان خصوصی‌سازی نیست. به همین دلیل توافقات در سطوح عالی دو وزارتخانه صورت گرفته تا این دو باشگاه بدون تغییرات تا پایان جام حذفی به‌کار خود ادامه دهند تا مبادا در آستانه بازی‌های حساس، حاشیه‌هایی ایجاد شود.»

به نوشته فارس قرار نیست مجمع سرخابی‌ها ۳۰ اردیبهشت برگزار شود: «در توافقی که در مذاکرات حمید سجادی وزیر ورزش و خاندوزی وزیر اقتصاد صورت گرفته، مجمع این دو باشگاه یکی دو روز بعد از فینال جام حذفی برگزار خواهد شد تا تصمیمات لازم در باره هیات مدیره این دو باشگاه صورت بگیرد. این درحالی است که هیات مدیره این دو باشگاه ۵ نفره هستند، اما این احتمال وجود دارد که تعداد آن به ۷ نفر هم برسد.»

در هیات مدیره ۵ نفره، 3 عضو را وزارت ورزش و ۲ عضو از طرف وزارت اقتصاد معرفی می‌شود. در هیات مدیره ۷ نفره شود، ترکیب ۴ به ۳ خواهد شد.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
چند چند
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید