بنیامین نتانیاهو: جمهوری اسلامی به اندازه ۵۰ کره‌شمالی خطرناک است

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۱۴

همزمان با تاکید دوباره فرمانده نیروی قدس سپاه بر نابودی کامل اسرائیل، نخست‌وزیر اسرائیل جمهوری اسلامی را رژیمی خواند که ۵۰ برابر از کره شمالی خطرناک‌تر است. وزیر دفاع این کشور نیز هشدار داد تهران به یک بمب اتمی راضی‌نمی‌شود و اورانیوم کافی برای پنج بمب را دارد.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، در دیدار با هیاتی بازدیدکننده از اعضای دو حزب کنگره آمریکا گفت: «ایران ۵۰ بار از کره‌شمالی خطرناک‌تر است. آنها مانند خاندان حاکم بر کره شمالی صرفا یک همسایه قلدر نیستند.»

او افزود: «ایران یک نیروی ایدوئولوژیک است که اسرائیل را به عنوان شیطان کوچک و آمریکا را شیطان بزرگ می‌داند و اگر بتواند همه شهرهای آمریکا را با اخاذی اتمی تهدید کند، تاریخ تغییر خواهد کرد.»

یوآف گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، نیز در نشست با همتای یونانی خود اعلام کرد که جمهوری اسلامی به یک بمب اتمی راضی‌نمی‌شود و اورانیوم غنی‌شده کافی با غلظت ۲۰ تا ۶۰ درصد برای ساخت پنج بمب را دارد.

گالانت هشدار داد پیشروی جمهوری اسلامی به سمت غنی‌سازی اورانیوم تا سقف ۹۰ درصد، اشتباهی جدی از سوی ایران خواهد بود و منطقه را «شعله‌ور» خواهد کرد.

در همین حال، روزنامه «تایمز» به نقل از منابع منطقه‌ای نوشت که جمهوری اسلامی در تلاش است تا یک پیمان دفاعی با گروه‌های شبه‌نظامی از جمله حزب‌الله لبنان و جنبش‌های فلسطینی ایجاد کند و آنها را برای هماهنگی حمله راکتی علیه اسرائیل گرد هم بیاورد.

در حالی که در هفته‌های اخیر حملات علیه نیروها و شهروندان اسرائیلی افزایش یافته، اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران این ادعا را مطرح کرد که «بعضی روزها بیش از ۳۰ عملیات در کرانه باختری انجام می‌شود که رسانه‌های آنان (‌اسرائیل) تلاش بر بیان نکردن آن دارند.»

قاآنی در اظهاراتی در میان اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که خبرگزاری دولتی ایرنا روز پنج‌شنبه ۱۴ اردیبهشت آن را منتشر کرد، در این زمینه افزود: «قبل از مسلح شدن کرانه باختری هر ساله به اندازه انگشتان دو دست هم عملیات نمی‌شد اما امروز جوانان باغیرت فلسطینی با درس گرفتن از این فرهنگ در عین حالی که در تمام عملیات‌ها برآورد شهادت دارند اما جانانه وارد میدان می‌شوند و ترسی از شهادت ندارند.»

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران همچنین مدعی شد که «پیش‌بینی ۲۵ ساله» علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی درباره «نابودی اسرائیل» محقق خواهد شد.

پربیننده‌ترین‌ها

خلاصه خبرها
مجموعه مستندهای چین
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید