واکنش استقلال به ممنوعیت صدور بیانیه؛ ۱۰ فرمان دبیر کل قابلیت اجرایی ندارد!

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۱۳

با توجه به حواشی پیش آمده در سه هفته پایانی لیگ برتر، باشگاه‌های مدعی قهرمانی در اعتراض به شیوه برگزاری و عدم امکانات علیه یکدیگر و سازمان لیگ بیانیه‌های مختلفی صادر کرده‌اند. در واکنش به حواشی با دستور ویژه مهدی تاج دستورالعملی موسوم به ۱۰ فرمان صادر و به باشگاه‌ها ابلاغ شد.

این دستورالعمل بندهای مختلفی داشت در یکی از آنها باشگاه‌ها را از صدور بیانیه منع کرده‌اند.از مهم‌ترین بندهای این بیانیه از ممنوعیت تغییر زمان و مکان برگزاری مسابقات در دو هفته پایانی مگر در موارد ضروری به تشخیص کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ خبر داده شده و ممنوعیت اظهارنظر و مصاحبه علیه مقامات رسمی در بند ۷ از نکات مهم دیگر آن است.

فرشید سمیعی، سخنگوی باشگاه استقلال در گفت‌وگو با «فرهیختگان» گفته است: «در ۱۰ فرمان صادره توسط جناب آقای ممبینی و کارگروه مربوطه، در مقررات مربوطه دو مرجع قانونگذاری، مجمع عمومی و در غالب موارد هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال پیش‌بینی شده است و طبق مقررات، کارگروه صلاحیت وضع قانون، آیین‌نامه یا دستورالعمل لازم‌الاجرا را ندارد. نکته دوم، وفق عرف و همچنین وفق آیین‌نامه، مقررات مربوطه باید با ورود باشگاه‌ها به مسابقات ابلاغ شود نه در میانه مسابقات.»

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
حرف آخر
نبرد

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید