مادر فرهاد مجدم، از جان‌باختگان آبان ۹۸ در یک تصادف رانندگی «مشکوک» کشته شد

شنبه ۱۴۰۲/۰۲/۰۹

صدیقه تورانی، مادر فرهاد مجدم از کشته‌شدگان آبان ۹۸ در یک تصادف رانندگی مشکوک کشته شد. او همراه با تعدادی دیگر از خانواده‌های دادخواه آبان روز شنبه،‌ نهم اردیبهشت درحال حرکت از تهران به قزوین بود تا در دادگاه منوچهر بختیاری شرکت کند که در یک سانحه رانندگی جان خود را از دست داد.

سعید افکاری، برادر نوید افکاری، در توییتی خبر داد که امروز درحالی‌که خانواده وحید دامور و فرهاد مجدم به سمت قزوین می‌رفتند تا در دادگاه منوچهر بختیاری شرکت کنند، چندین بار «ماشینی با شیشه‌های دودی» را در جاده می‌بینند که آن‌ها را تحت نظر داشته است. مدتی بعد همان ماشین «جلو ماشین خانواده دامور می‌پیچد و باعث می‌شود از جاده منحرف شوند».

شماری دیگر از کاربران هم به «مشکوک» و «عمدی» بودن این سانحه رانندگی اشاره کردند و گفتند جمهوری اسلامی به جان خانواده دادخواهان آبان سوءقصد کرده است.

بر اساس گزارش‌ها، علاوه بر خانم تورانی که در این سانحه جان باخت، پدر و مادر وحید دامور نیز در تصادف روز شنبه دچار آسیب جدی شده‌ و وضعیت وخیمی دارند.

این خانواده دادخواه آبان، در حال انتقال از بیمارستان نظرآباد به بیمارستانی در کرج هستند.

فرهاد مجدم، شهروندی ۳۷ ساله بود که شامگاه ۲۶ آبان سال ۹۸ در نزدیکی منزلش واقع در ملارد مورد اصابت مستقیم گلوله قرار گرفت و کشته شد.

وحید دامور هم در همان روز و در حین حمله نیروهای حکومتی به مردم معترض در خیابان‌های ملارد هدف گلوله قرار گرفته و به دلیل عدم رسیدگی پزشکی، کشته می‌شود.

خانواده این دو جوان کشته شده با پدر پویا بختیاری که قرار است روز شنبه دادگاهی برای او و به جرم دادخواهی خون پسرش برگزار شود، آشنایی داشتند و قرار بود در این جلسه دادگاه حاضر شوند.

منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری که در آبان ۹۸ در مهرشهر کرج بر اثر اصابت گلوله به سرش کشته شد، «به جرم دادخواهی» پرونده فرزندش پیش از این به سه سال و نیم زندان محکوم شده بود.

در جریان اعتراضات آبان ۹۸ که با سرکوب شدید نیروهای حکومتی مواجه شد، حدود ۱۵۰۰ شهروند معترض کشته شدند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبر
جهان‌نما
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها