واکنش فدراسیون کشتی به جنجال دبیر؛ رئیس از اختیارات خود برای اخراج خبرنگار استفاده کرد

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۰۷

مجمع هیئت کشتی استان مازندران با انتخاب امید شایگان به پایان رسید اما حواشی این مجمع با واکنش فدراسیون کشتی به جنجال علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون ادامه پیدا کرد. دبیر که در یک کشمکش در نهایت خبرنگاری را از مجمع انتخاباتی اخراج کرد حالا با بیانیه فدراسیون مطبوع خود تطهیر شده است.

در بیانیه فدراسیون کشتی آمده است که علیرضا دبیر، به عنوان رئیس مجمع از اختیارات خود استفاده کرده و خبرنگار را اخراج کرده است. در بخشی دیگر نیز به این موضوع اشاره شده است که اصل حضور اصحاب رسانه با لطف علیرضا دبیر در مجمع صورت گرفته است و لزومی به حضور خبرنگاران نیست.

متن بیانیه به این شرح است: «حضور خبرنگاران در مجامع انتخاباتی با موافقت رئیس مجمع انجام می‌شود و شاهد این بودیم که مجامع انتخابی ورزشی نیز در گذشته بدون حضور اصحاب رسانه برگزار شده است. با توجه به اهمیت مجمع انتخاباتی هیئت کشتی استان مازندران و حسن نیت فدراسیون، به منظور احترام به جایگاه مهم اصحاب رسانه و اطلاع‌رسانی صحیح در کشتی کشور، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی بعنوان رئیس مجمع اجازه حضور خبرنگاران در این مجمع را داد و تصاویر، فیلم‌ها، اخبار و مصاحبه‌هایی که از سوی رسانه‌های مختلف منتشر شده حاکی از این موضوع است.

شایان ذکر است که در این مجمع تعداد بالایی از خبرنگاران حضور داشتند و در امر اطلاع‌رسانی صحیح و درست اخبار و وقایع نیز رسالت خود را به خوبی انجام دادند.

اما این موضوع که در حین صحبت‌های رئیس فدراسیون کشتی که مورد تأیید جمع کشتی‌گیران ملی‌پوش حاضر در مجمع نیز بوده است، خبرنگاری که در حوزه ورزشی نیز فعالیت ندارد، به یک باره درباره صحبت‌های رئیس فدراسیون جمله‌ای خارج از عرف را بیان داشته و در ادامه آن نیز دلیل این کار خود را با یک جمله غیر محترمانه تکمیل کرده است، قطعا در شأن اعضای حاضر در مجمع و کشتی کشور نبوده و رئیس مجمع بعنوان نماینده جامعه بزرگ کشتی از اختیارات قانونی خود استفاده نموده و مانع از ادامه حضور فرد توهین کننده در مجمع شده است.

فدراسیون کشتی همواره اصحاب محترم رسانه را بعنوان یک بازوی پرتوان برای پیشرفت کشتی کشور در دنیا می‌داند و در تمامی برنامه‌ها، مسابقات، اردوها و مراسمات میزبان این عزیزان بوده و از حضور حداکثری آن‌ها استقبال کرده است.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر
تیتر اول با نیوشا صارمی
خبر
چشم‌انداز با مهدی مهدوی‌آزاد

شنیداری

پادکست‌ها