اختصاصی؛ نماینده آلمان در پارلمان اروپا: به تلاش‌ها برای تروریست شناختن سپاه ادامه می‌دهیم

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۰۶

هانا نیومن، نماینده آلمان در پارلمان اروپا، در گفت‌وگو با ایران‌اینترنشنال با اشاره به نشست سه‌روزه پارلمان اروپا درباره خیزش انقلابی مردم ایران تاکید کرد به همراه سایر نمایندگان این پارلمان به اعمال فشار برای قرار دادن نام سپاه در فهرست نهادهای تروریستی ادامه خواهند داد.

هانا نیومن خاطرنشان کرد: نمایندگان پارلمان اروپا علاوه بر تقاضای تروریست شناختن سپاه، خواستار توقف مذاکرات برجام و صدور ویزای بیشتر و ارائه حمایت‌های گسترده‌تر برای مردم ایران هستند.

این نماینده آلمان در پارلمان اروپا با اشاره به موانع موجود برای تروریست شناختن سپاه گفت: تعدادی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا با تروریست شناختن سپاه مخالف هستند و از چنین اقدامی جلوگیری می‌کنند.

نیومن با اشاره به تداوم خیزش انقلابی مردم ایران با وجود سرکوب شدید از سوی جمهوری اسلامی گفت: «انقلاب‌ها ممکن است زمان‌بر باشند، اما ما در اتحادیه اروپا به ایجاد آگاهی درباره آنچه در ایران می‌گذرد ادامه خواهیم داد.»

او همچنین با اشاره به بحث‌های پارلمان اروپا درباره چگونگی حمایت از خیزش انقلابی مردم ایران گفت: پارلمان اروپا در نشست سه‌شنبه خود درباره چگونگی تشکیل صندوق حمایت از اعتصابات در ایران و نقش اتحادیه اروپا در تشکیل چنین صندوقی گفت‌وگو کرد.

این نماینده آلمان در پارلمان اروپا با ابراز ناراحتی از اختلافات در اعضای «شورای همبستگی برای دموکراسی و آزادی در ایران» گفت: «هر کسی که می‌خواهد رفتن جمهوری اسلامی را ببیند، باید ابتدا با سایرین متحد شود تا مطمئن شود رفراندومی وجود خواهد داشت و در مراحل بعد به دنبال مبارزات سیاسی خود باشد.»

هانا نیومن با اشاره به اینکه سیاست‌مداران غربی پس از دیدار با هر یک از چهره‌های مخالف جمهوری اسلامی هدف حملات گروه‌های مختلف قرار می‌گیرند گفت: «این خیلی مخرب است. ما به همه انرژی خود برای غلبه بر رژیم نیاز داریم، نه برای مبارزه با هم. دشمن واقعی ما جای دیگری است.»

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبر
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید