اعتصاب‌ کارگران صنایع از جمله نفت و فولاد در استان‌های مختلف ایران وارد سومین روز خود شد

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۰۴

گزارش‌ها و ویدیوهای رسیده به ایران‌اینترنشنال و همچنین منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، حاکی از آن است که اعتصاب‌های اعتراضی کارگران بخش‌های مختلف به ویژه صنعت نفت، گاز و فولاد در نقاط مختلف ایران در روز دوشنبه چهارم اردیبهشت‌ ماه همچنان ادامه یافته است.

ویدیوهای منتشر شده نشان می‌دهند کارگران شرکت فولاد مادکوش بندرعباس، روز دوشنبه دست از کار کشیده و اعتصاب کردند.

همچنین ویدیوهای رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهند روز دوشنبه چهارم اردیبهشت، کارگران پروژه‌ای شاغل در مجتمع فولاد شادگان در اعتراض به عدم افزایش دستمزد، دست از کار کشیده و اعتصاب کردند.

کارگران شرکت ایمن‌سازان در کنگان، کارگران پروژه‌ای شرکت‌های رامکو و جهان پارس در مس سرچشمه، کارگران برق و ابزار دقیق شاغل در پروژه پتروشیمی گچساران و کارگران پیمانکاری رحمانی در شرکت مس درآلو در کرمان، از جمله کارگران اعتصاب‌کننده در روز دوشنبه‌اند.

این کارگران به ویژه خواستار افزایش متناسب حقوق خود هستند.

تداوم اعتصاب‌ کارگران در ایران در روز دوشنبه در حالی است که بر اساس گزارش‌ها، کارگران از روز شنبه دست‌کم در ۱۰ استان ایران اعتصاب کردند.

پیشتر ایران‌اینترنشنال در گزارشی اختصاصی، روایت یکی از کارگران شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس را منتشر کرد که تاکید می‌کند: «نیروهای امنیتی کارگران و خانواده‌هایشان را تهدید می‌کنند تا دست از اعتصاب بکشند.»

اما فعالان کارگری درباره اعتصاب سراسری کارگران در ایران معتقدند که این اعتصاب مانند دفعات قبل نیست و شرایط جامعه هم در آستانه انفجار است.

پیش‌بینی فعالان این است که اعتصاب‌های کارگری ادامه خواهد داشت و باید دید که حکومت چگونه به آن واکنش نشان می‌دهد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
جهان‌نما
جهان‌نما
خبرها

شنیداری

پادکست‌ها