تداوم بحث‌ها در اسرائیل بر سر نبرد احتمالی این کشور در چندجبهه به طور همزمان

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۰۳

بحث بر سر نبرد احتمالی اسرائیل در چند جبهه در آینده همچنان ادامه دارد. تساخی هنگبی، رییس شورای امنیت ملی اسرائیل، اعلام کرد با برآورد رکن اطلاعات ارتش که نبردی در چند جبهه را در آینده نزدیک برای این کشور پیش‌بینی کرده، موافق نیست.

هنگبی در پاسخ به سوالی درباره این که آیا رابطه اسرائیل با آمریکا به دلیل اقدامات دولت بنیامین نتانیاهو سرد شده، گفت که همه‌روزه با مقام‌های آمریکایی در تماس است.

او گفت: «واشینگتن متوجه شده که اقدامات مخرب جمهوری اسلامی در منطقه از جمله اقدامی که به کشته شدن یک آمریکایی در سوریه منجر شد، افزایش یافته است.»

به گفته این مقام امنیتی اسرائیل، آمریکا می‌تواند در همکاری با اسرائیل جلوی اقدامات تهران را بگیرد.

از چندی پیش و به ویژه پس از حملات اخیر گروه‌های فلسطینی علیه اسرائیل از سوریه، لبنان و غزه، بحث بر سر «نبردی چند جبهه‌ای» در اسرائیل در جریان است.

پیشتر یوآف گالانت، وزیر دفاع اسرائیل هشدار داد که دوران درگیری‌های محدود به پایان رسیده و در آینده نزدیک، اسرائیل احتمالا به جای درگیری‌های محدود در یک جبهه، با درگیری در چند جبهه مواجه خواهد شد.

رسانه‌های اسرائیلی در روزهای گذشته با اشاره به تهدیدهای جمهوری اسلامی علیه این کشور، جزییاتی از برنامه‌های تهران را در داخل و خارج مرز اسرائیل علیه امنیت این کشور منتشر کردند و نوشتند آمادگی در کشورهای همسایه برای جنگ احتمالی با اسرائیل و همچنین کشاندن تروریسم به خاک آن از جمله این برنامه‌هاست.

به گفته رکن اطلاعات ارتش اسرائیل، جمهوری اسلامی هنوز موفق به این کار نشده اما می‌کوشد جبهه‌های دیگر را علیه تل‌آویو از جمله در لبنان، سوریه، نوار غزه، کرانه باختری و عراق، فعال و تقویت کند.

اشپیگل هم به تازگی رخدادهای اخیر اسرائیل از جمله مسایل داخلی این کشور و نیز حملاتی را که با هماهنگی حزب‌الله و حماس به این کشور صورت گرفت، به سود جمهوری اسلامی دانست.

این در حالی است که به گفته نتانیاهو در دیدار با رییس سازمان اطلاعات و امنیت داخلی این کشور، جمهوری اسلامی «مسوول ۹۵ درصد از تهدیدات امنیتی علیه اسرائیل» است.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبر
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید