حامد اسماعیلیون از «شورای همبستگی برای دموکراسی و آزادی در ایران» کناره‌گیری کرد

شنبه ۱۴۰۲/۰۲/۰۲

حامد اسماعیلیون با انتشار پیامی از «شورای همبستگی برای دموکراسی و آزادی در ایران» کناره‌گیری کرد. این دادخواه هواپیمای اوکراینی تاکید کرد با تمرکز بر تلاش‌ها برای سرنگونی جمهوری اسلامی، به همکاری با نیروهای پای‌بند به دموکراسی ادامه خواهد داد.

اسماعیلیون درباره علت ترک «گروه همبستگی» نوشت: «گروه‌های فشار از بیرون از جمع با شیوه‌های غیردموکراتیک می‌کوشیدند مواضعشان را تحمیل کنند. در میانه‌ انفعال و منازعات بی‌نتیجه، به آتش دعواهای بیهوده دمیده شد که در فضای آن خون آن‌ها که کشته شدند و رنج آن‌ها که درد می‌کشند به سایه می‌رود.»

او افزود: «با آن‌چه رخ داده به این نتیجه رسیده‌ام که از شورا خارج شوم. تمرکز اصلی همچنان باید بر سرنگون کردن جمهوری اسلامی و همراهی با مردم باشد و در این راه می‌کوشم.»

اسماعیلیون گفت: «انتظار داشتم پس از انتشار منشور، کار سازماندهی برای کمک عملی موثر به انقلاب ایران آغاز شود. پس کوشیدم تا با گفت‌وگو با متخصصان و افراد با تجربه، ایده‌های نو را جذب و به جمع همبستگی منتقل کنم.»

حامد اسماعیلیون با تاکید بر اهمیت «کمک به انقلاب» به عنوان مهم‌ترین وظیفه، به تلاش‌های خود برای پیگیری «طرح‌های جدی» در این زمینه اشاره کرد و گفت: «اما متاسفانه کار در این زمینه در گروه همبستگی به خوبی پیش نرفت.»

اسماعیلیون ضمن آرزوی موفقیت برای گروه همبستگی، نوشت: «امیدوارم روزی در سایه پیروزی انقلاب زن، زندگی و آزادی در ایران، همه ما در دموکراسی و آزادی و عدالت زندگی کنیم و امیدوارم مجازات قاتلین فرزندان ایران را به چشم خود ببینم.»

او افزود: «من به پیروزی انقلاب مردم باور دارم و بر این باورم که انقلاب همچنان باید در ایران هدایت شود و کار ما در خارج از کشور نهایتا قدرتمند کردن مردم، شبکه‌ها و نهادهای داخل کشور، همراهی با مردم انقلابی و فراهم کردن امکاناتی است که به آن‌ها خدمت کند.»

این چهره مخالف جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد در ادامه فعالیت‌هایش به سازماندهی‌ کارهایی که از چند ماه پیش با کنشگران خارج از کشور آغاز کرده‌، ادامه خواهد داد و با همکاری نیروهای پای‌بند به دموکراسی طرح اینترنت آزاد و چند طرح دیگر را پیگیری خواهد کرد.

شورای همبستگی برای دموکراسی و آزادی در ایران در روز ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ اولین نشست خود را در دانشگاه جرج‌تاون در واشینگتن‌ دی‌سی برگزار کرد.

این شورا که دیگر اعضای آن عبارتند از شاهزاده رضا پهلوی، شیرین عبادی، عبدالله مهتدی، مسیح علی‌نژاد و نازنین بنیادی، در روز ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ «منشور همبستگی و سازماندهی برای آزادی» خود به‌ نام «مهسا» را منتشر کرد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

چند چند
جهان‌نما
خبر
نمادهای قرن بیستم

شنیداری

پادکست‌ها