اختصاصی؛ نفتالی بنت: تهران هر سال تا ٣٠ میلیارد دلار خرج سپاه قدس و نیروهای نیابتی می‌کند

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۳۱

نفتالی بنت، نخست‌وزیر پیشین اسرائیل، در گفت‌وگوی اختصاصی با ایران‌اینترنشنال گفت که جمهوری اسلامی سالانه ٢٠ تا ٣٠ میلیارد دلار خرج نیروی قدس، شاخه برون‌مرزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همچنین نیروهای نیابتی خود در منطقه می‌کند.

بنت در گفت‌وگو با ایران‌اینترنشنال گفت که این میزان پول تاثیر معناداری در کیفیت زندگی ایرانیان دارد.

او افزود: «ایرانیان از لحاظ آب و هوای پاک در مضیقه هستند. همچنین با تورم بسیار بالا و سقوط ارزش پول ملی مواجه هستند چرا که بخش عمده پول ایران صرف تروریسم می‌شود.»

نخست‌وزیر پیشین اسرائیل تاکید کرد: «گذشته از این، جمهوری اسلامی حکومتی بسیار فاسد است. من در جریان گزارش‌های اطلاعاتی هستم. میزان هزینه‌ای که جمهوری اسلامی می‌کند مضحک است.»

او به زندگی فرزندان مقام‌های جمهوری اسلامی اشاره و آن را با زندگی مردم عادی مقایسه کرد و گفت: «این هم نادرست است و هم ناعادلانه.»

بنت گفت: «جمهوری اسلامی من را یاد اتحاد جماهیر شوروی در دهه ۸۰ میلادی می‌اندازد. تنها چند سال پیش از سقوط شوروی، از همین دست فساد در آنجا وجود داشت. کادر رهبری سالخورده‌ای را می‌دیدید که منفک از جامعه بود.»

او ابراز امیدواری کرد که جمهوری اسلامی به زودی سرنگون شود و جای آن، حکومتی آزاد و دموکراتیک در ایران مستقر شود.

بنت پیش از این هم گفته بود: «جمهوری اسلامی بسیار ضعیف‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنیم.»

او همچنین از سرگیری روابط دیپلماتیک ایران و عربستان سعودی را تحول «جدی و خطرناک» و «ضربه مهلکی به تلاش برای ایجاد ائتلاف منطقه‌ای» علیه جمهوری اسلامی دانسته بود.

نخست وزیر سابق اسرائیل در توییترش نیز نوشته بود: «از جو بایدن و دولت آمریکا، حتی اکنون در آخرین لحظه، می‌خواهم از امضای توافق با ایران خودداری کنند. این توافق تقریبا یک چهارم تریلیون دلار به جیب دولت تروریست ایران و نیروهای نیابتی منطقه‌ای آن می‌ریزد.»

جهان‌نما
خبر
خبر ورزشی

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید