ناامیدی کمیته ملی المپیک: کمتر از ۲۰ طلا در بازی‌های آسیایی می‌آوریم، فوتبال هم شاید نرود

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۲۸

مناف هاشمی، دبیرکل کمیته ملی المپیک در یک تخمین ناامیدکننده از تعداد مدال‌های طلای ایران در بازی‌های آسیایی گفت: در بازی‌های آسیایی دوره قبل با ۲۰ مدال طلا ششم شد اما الان آنالیزهای ما نشان می‌دهد که تعداد مدال‌های طلای ما بدون در نظر گرفتن گروه سوم رشته‌ها زیر ۲۰ مدال است.

در حالی که در هفته‌های گذشته روایت‌هایی از بی‌پولی برای اعزام ورزشکاران به بازی‌های آسیایی منتشر شده بود، مناف هاشمی چنین چیزی را رد کرده است: «فدراسیون‌ها فعال شده اند و تلاش می کنند. منابع مالی لازم هم برای این موضوع تامین شده است و ما و وزارت ورزش مشکل مالی نداریم و خودمان را تقویت کرده‌ایم. اگر به قطعیت برسیم که رشته‌ای مدال آور است حتما کمک خواهیم کرد.»

هاشمی درباره موفقیت تیم ملی امید گفت: «در فوتبال ظرفیت خوبی داریم. این که در ۲۰ سال گذشته مشکلاتی داشتیم به خاطر این بود که اراده لازم را نمی‌دیدیم. ظرفیت ما در فوتبال امید و نفراتی که در باشگاه‌ها داریم خوب است. هر چند دیر شده است اما می‌توان به نقره و برنز فکر کرد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: در جلسه‌ای که با آقای تاج داشتیم به این جمع بندی رسیدیم که فدراسیون فوتبال علاقمند است این تیم موفق باشد. سرپرست را انتخاب کرده‌ایم و سرمربی را هم آقای تاج قول دادند تا پایان هفته انتخاب کنند. به همین خاطر به موفقیت تیم امید امیدوار هستیم. حتی می‌تواند زمینه‌ای برای آماده شدن برای کسب سهمیه المپیک دارد.

نکته اینجاست که ممکن است تیم امید به بازی‌های آسیایی اعزام نشود: ما فوتبال را در گروم دوم گذاشتیم اما اینکه قطعی بروند یا نه بستگی به خودشان داشت. الان کمیته ملی المپیک امیدوار شده است که دوستان تلاش خودشان را می‌کنند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما
خبرها

شنیداری

پادکست‌ها