۲ ایرانی در تیم پناهندگان؛ پریسا جهانفکریان و رضا روحی زیر پرچم فدراسیون جهانی وزنه‌برداری

جمعه ۱۴۰۲/۰۱/۱۸

فدراسیون جهانی وزنه برداری اعلام کرد که تیم پناهندگان این فدراسیون متشکل از چهار ورزشکار زن و سه مرد و همچنین یک مربی منتخب خواهد بود. پریسا جهانفکریان، وزنه‌بردار ایرانی پناهنده شده در آلمان و رضا روحی، وزنه‌بردار پناهنده در انگلستان در این تیم حضور دارند.

پریسا جهانفکریان که در سال ۱۴۰۱ به آلمان مهاجرت کرد در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ نهم شد، در قهرمانی جهان ۲۰۱۹ بیست و یکم شد و در آخرین مسابقه قطر کاپ ۲۰۱۹ نیز به مقام هفتم رسید. رضا روحی در سال ۱۴۰۱ به انگلستان مهاجرت کرد. او در سال ۱۳۹۸، قهرمان فوق سنگین ایران شده بود.

پریسا جهانفکریان (ایران/ آلمان) کلمنتین میوکئوگنی نومبیسی (کامرون/ فرانسه)، آلین دو سوزا (برزیل/ آمریکا) و مونیک لیما د آراوژو (برزیل/ آمریکا) وزنه‌برداران زن تیم پناهندگان و آدریل گارسیا (کوبا/ ایتالیا)، فواز محمد صالح حسین (یمن/ عربستان سعودی) و رضا روحی (ایران/ بریتانیا) وزنه‌برداران مرد تیم پناهندگان هستند.

پاتریک بتمبورگ، تیم جوانان و نوجوانان سوئد، مربی این تیم است. تیم پناهندگان با نام اختصاری WRT رقابت خواهد کرد، از پرچم رسمی فدراسیون جهانی وزنه برداری استفاده می‌کند و تابع قوانین ضد دوپینگ خواهد بود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
چشم‌انداز با مهدی مهدوی‌آزاد
خبرها

شنیداری

پادکست‌ها