استورمی دنیلز کیست و پای او چطور به پرونده اتهامات کیفری دونالد ترامپ باز شد؟

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۶

دونالد ترامپ در جلسه تفهیم اتهام درباره ۳۴ فقره اتهام جعل مدرک برای پرداخت حق‌السکوت به استورمی دنیلز ، ستاره فیلم‌های پورن و کارن مک‌دوگال، مدل سابق «پلی‌بوی» در جریان مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ اظهار بی‌گناهی و پس از پایان تفهیم اتهام، دادگاه منهتن را ترک کرد.

دادستان منهتن گفت: «ترامپ با هدف لاپوشانی یک توطئه غیرقانونی برای تضعیف صحت انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ و نقض قوانین انتخاباتی، سوابق تجاری نیویورک را جعل کرده است.»

پیش از آن دادستان منهتن در کیفرخواستی رسمی ترامپ را به پرداخت حق‌السکوت به یک ستاره فیلم‌های پورن متهم کرده بود.

دونالد ترامپ پیش از حضور در دادگاه برای آغاز روند محاکمه، در شبکه اجتماعی خود نوشت: «خیلی سورئال به نظر می‌رسد. آن‌ها قصد دارند من را دستگیر کنند. نمی‌توان باور کرد که این اتفاق در آمریکا رخ می‌دهد.»

خبرگزاری رویترز اما در گزارشی به ماجرای رابطه ترامپ با استورمی دنیلز، بازیگر فیلم‌های پورن پرداخته است:

طبق ادعای استورمی دنیلز، او در سال ۲۰۰۶ با دونالد ترامپ رابطه جنسی برقرار کرده بود و این در حالی است که ترامپ سال ۲۰۰۵ با همسرش ملانیا ازدواج کرده بود.

ترامپ در آن زمان شهرت خود را وامدار یک برنامه «رئالیتی شو» بود و یک دهه پس از آن، او از یک تاجر به رییس‌جمهوری آمریکا تبدیل شد.

ترامپ اتهام رابطه را با دنیلز را رد کرده و گفته که پرداخت پول (حق‌السکوت ۱۳۰ هزار دلاری) به دنیلز برای این بوده که او از «اتهامات دروغین و کلاشی» دست بردارد.

اما چند حقیقت درباره استورمی دنیلز و رابطه او با دونالد ترامپ را در زیر بخوانید:

استورمی دنیلز

استورمی دنیلز، ستاره فیلم‌های پورن

استورمی دنیلز با نام اصلی استفانی کلیفورد، ۴۴ ساله و اهل بتن روژ ایالت لوئیزیاناست. او شهرتش را مدیون دو دهه بازی در فیلم‌های پورن است و در بسیاری از فیلم‌های پورن بازی یا کارگردانی کرده است.

رابطه با ترامپ به روایت دنیلز

دنیلز می‌گوید که در ژوییه سال ۲۰۰۶ و در جریان رقابت‌های گلف افراد سرشناس در رودخانه تاهو در ایالت نوادا، با ترامپ آشنا شده. طبق روایت دنیلز، ترامپ او را به شام دعوت کرده و آن دو در سوئیت هتل با هم شام خوره‌ادند. ترامپ در آن ملاقات به او شماره‌ای از یک مجله گلف (با عکس خودش روی جلد) را نشان دنیلز داده است و او هم با آن مجله چند ضربه به باسن ترامپ زده است.

او گفت که همانجا ترامپ از او پرسیده که آیا دنیلز می‌خواهد در برنامه «سلبریتی اپرنتیس» او ظاهر شود یا نه.

دنیلز گفت که ترامپ به او گفته که زن خاصی است و او را یاد دخترش می‌اندازد که «باهوش و زیبا» است و چند بار گفته از دنیلز خوشش می‌آید.

دنیلز می‌گوید که در جایی از صرف شام و معاشرت، به روشویی رفته و وقتی برگشته دیده که ترامپ درازکش روی لبه تخت است.

طبق گفته دنیلز او در جا فهمیده که خودش را به دردسر انداخته و با خودش فکر کرده که: «بفرما! نباید تنهایی به اتاق کسی می‌رفتم.»

دنیلز و ترامپ آن شب با هم رابطه جنسی برقرار کرده‌اند و به گفته دنیلز، رابطه با رضایت طرفین بوده است.

او گفت که ترامپ طی سال آتی به او تلفن می‌زده و او را دوباره در ژوییه ۲۰۰۷ در هتل بورلی هیلز در لس‌آنجلس ملاقات کرده تا از او درباره حضور احتمالی در برنامه «سلبریتی اپرنتیس» جویا شود.

به گفته دنیلز، ترامپ در آن دیدار می‌خواسته دوباره در هتل با او رابطه جنسی برقرار کند که دنیلز قبول نکرده و ترامپ هم یک ماه بعد به او زنگ زده و گفته نتوانسته جایی برای او در برنامه «سلبریتی اپرنتیس» پیدا کند.

دادگاه اول برای پرداخت پول در توافق حق‌السکوت

روز ۲۸ اکتبر ۲۰۱۶ و چند روز پیش از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری آن سال ایالات متحده و طبق اسناد دادگاه فدرال لس‌آنجلس، دنیلز توافقی برای افشا نکردن رابطه خود با ترامپ امضا کرد.

دنیلز طبق آن قرارداد متعهد شد در برابر دریافت ۱۳۰ هزار دلار، علنا از رابطه خود با ترامپ حرفی نزند.

وکیل دنیلز در آن زمان کیث دیویدسون و وکیل ترامپ هم مایکل کوهن بود.

دونالد ترامپ هم باید آن قرارداد را امضا می‌کرد که البته هیچ‌وقت پای آن امضا نزد.

سال ۲۰۱۸ و پس از آن که وال استریت ژورنال گزارشی از پرداخت پول به دنیلز منتشر کرد، مایکل کوهن اعلام کرد از جیب خودش پول دنیلز را پرداخت کرده و ترامپ از چنین قراردادی بی‌خبر بوده.

دنیلز هم برای دریافت غرامت از ترامپ و کوهن که سعی بر بی‌اعتبار کردن این قرارداد داشتند به دادگاه شکایت برد.

در پی این اقدام دنیلز، وکلای ترامپ پذیرفتند که او قرارداد عدم افشا را امضا نکرده و به دنبال امضای آن هم نیست. قاضی هم پرونده دنیلز را مختومه اعلام کرد.

دادگاه افترا

دنیلز در سال ۲۰۱۸ بار دیگر از دونالد ترامپ به اتهام افترازنی شکایت کرد و به توییتی از او استناد کرد که در آن ترامپ در آن او را «حقه‌باز» خطاب کرده بود.

دنیلز همچنین ادعا کرد که به دلیل علنی کردن رابطه جنسی خود با ترامپ مورد تهدید قرار گرفته.

یک قاضی دادگاه فدرال لس‌آنجلس در سال ۲۰۱۸ حکم داد که قصد ترامپ (از آن توییت) افترازنی نبوده و حق آزادی بیان برای او به استناد متمم اول قانون اساسی آمریکا محفوظ است.

رای دادگاه لس‌آنجلس در دادگاه عالی آمریکا در سال ۲۰۲۱ تایید شد و تجدیدنظر در آن صورت نگرفت.

طبق ادعای دنیلز اما در سال ۲۰۱۱ و پس از اعلام موافقت او برای حرف زدن درباره رابطه‌اش با ترامپ در یک مصاحبه، مردی به او و نوزاد دخترش در پارکینگی در لاس‌وگاس نزدیک شده و او را مورد تهدید قرار داده است.

در سال ۲۰۱۸، دنیلز یک چهره‌نگاری از این مرد منتشر کرد. دونالد ترامپ با همخوان کردن آن بر روی توییترش نوشت که این چهره‌نگاری مردی است که «وجود خارجی ندارد» و دنیلز را یک «حقه‌باز تمام‌عیار» خواند که رسانه‌ها را سر کار گذاشته تا خوراک خبری غلط برای احمق‌ها فراهم کنند.

حالا بار دیگر نام استورمی دنیلز به سر خط اخبار رسانه‌ها آمده و این بار کار ترامپ در رابطه با ماجراهای او به دادگاه کیفری کشیده است. آیا او از این دادگاه هم قسر در خواهد رفت؟

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر
دنیای چین - فصل دوم
خبر
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها