اختصاصی؛ رضامراد صحرایی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش با تقلب علمی استاد دانشگاه علامه شد

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۵

اسناد رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد ابراهیم رئیسی، رییس دولت جمهوری اسلامی، پس از استعفای یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش، فردی را که در جعل سند و تقلب در اسناد علمی به نفع خود دست داشته، سرپرست این وزارت‌خانه کرده است.

بر اساس این اسناد، رضامراد صحرایی که متولد دوم بهمن ماه سال ۱۳۵۵ در نورآباد لرستان است و زمانی مدیرکل آموزش عالی بنیاد شهید بوده است، پیشتر به عنوان نیروی حراست در دانشگاه «علامه طباطبایی» فعالیت می‌کرده و بدون داشتن کارنامه‌ علمی موجه به عضویت هیات علمی این دانشگاه درآمده است.

یکی از فعالیت‌های او در این دوران، تفکیک جنسیتی دانشگاه علامه در سال ۹۱ و در زمان مدیریت صدرالدین شریعتی بوده است؛ مدیری پرحاشیه که باعث اخراج و استعفای زودتر از موعد عده زیادی از استادان این دانشگاه شد و شماری از دانشجویان را نیز ستاره‌دار کرد.

سرپرست جدید وزارت آموزش و پرورش اما در کپی کردن مقاله‌های علمی خارجی و کتاب‌سازی به نام خود هم ید طولایی دارد.

بر اساس اسناد رسیده به ایران‌اینترنشنال مقاله «پارادوکس‌های صرفی» او تماما کپی یک مقاله‌ خارجی بوده است.

در خبرهای رسمی ادعا شده که او دکتری زبان‌شناسی همگانی دارد و با همین دکترا پیش از انتصاب به‌عنوان رییس دانشگاه فرهنگیان، ریاست مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه «علامه طباطبایی» را بر عهده داشته است.

نام رضامراد صحرایی به عنوان معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی هم در کتاب‌های تالیفی افراد دیگر به عنوان نویسنده‌ اول چاپ شده است.

از دیگر حاشیه‌های مرتبط به او در این بنیاد، سفرهای متعدد خارجی بدون تصویب دولتی بوده است.

او پس از شکل گرفتن «جنبش ژینا»، معترضان خیزش «زن، زندگی، آزادی» را به «قتل ماموران حکومتی» متهم کرد.

صحرایی در همایش پیاده‌روی و کوهپیمایی دانشجو-معلمان دانشگاه فرهنگیان گفت: «منافقینی که امروز می‌گویند زن، زندگی، آزادی، عامل شهادت جوانان در عملیات کربلای ۴ هستند.»

روز دوشنبه و پس از چند روز گمانه‌زنی، سرانجام رسانه‌های ایران از کناره‌گیری یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش، از سمت خود خبر دادند و نوشتند که رئیسی، موقتا رضامراد صحرایی، رییس دانشگاه فرهنگیان را با حفظ سمت، به عنوان سرپرست این وزارت‌خانه منصوب کرده است.

این در حالی بود که اعتراض‌های معلمان در ایران ادامه دارد و تحصن‌ها و تجمع‌هایی در روز دوشنبه برگزار شده و قرار است بار دیگر در روز پنج‌شنبه ۱۷ فروردین نیز برگزار شود.

سرپرست کنونی وزارت آموزش و پرورش در دوران ریاست جمهوری رئیسی به عنوان رییس دانشگاه فرهنگیان انتخاب شده بود.

پیشتر کمیته پیگیری مطالبات معلمان استان تهران از معلمان خواسته بود که در اعتراض به عدم اجرای مطالباتشان از جمله اصلاح آیین‌نامه قانون رتبه‌بندی و پرداخت اضافه‌کاری شش ماهه، روز ۱۴ فروردین از حضور در کلاس‌های درس خودداری و روز ۱۷ فروردین مقابل وزارت آموزش و پرورش تجمع کنند.

بر اساس گزارش‌های رسیده به ایران‌اینترنشنال، روز دوشنبه برخی از معلمان در بوکان و همدان در اعتراض به اجرای ناقص رتبه‌بندی در مدارس تحصن و از حضور در کلاس درس خودداری کردند.

همچنین قرار است روز پنج‌شنبه هفدهم فروردین نیز اعتراضاتی از سوی معلمان برگزار شود.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید