یکی از رهبران حزب‌الله در حملات منتسب به اسرائیل در حومه شهر حمص سوریه کشته شد

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۵

منابع حزب‌الله لبنان در شبکه‌های اجتماعی از کشته شدن حسن محمد یاسین صوفان، ملقب به سید یعقوب، یکی از رهبران این گروه شبه‌نظامی تحت حمایت جمهوری اسلامی خبر دادند. این در حالی است که دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داد او در حملات منتسب به اسرائیل در حومه شهر حمص کشته شده است.

کاربران توییتر نزدیک به حزب‌الله خبر مرگ سید یعقوب را اعلام اما جزییاتی از دلیل مرگ او منتشر نکردند.

بر اساس این گزارش‌ها او از اهالی شهرک حنین در جنوب لبنان بود.

به گزارش سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه، سید یعقوب در جریان حملات اخیر اسرائیل به انبار سلاح وابسته به حزب‌الله در فرودگاه نظامی «ضیعه» در حومه شهر حمص سوریه کشته شده است.

با جان باختن این عضو حزب‌الله، شمار کشته‌شدگان این گروه شبه‌ نظامی در دو هفته اخیر به پنج نفر رسید.

پیشتر سه عضو مسلح حزب‌الله در پی انفجار یک بمب هنگام ماموریتشان در نزدیکی شهر السخنه در حومه شرق حمص سوریه کشته شده بودند.

عضو چهارم حزب‌الله که یکی از رهبران این گروه نیز بود دو هفته پیش در حمله جنگنده‌های آمریکایی علیه شبه‌نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی در دیر‌الزور در شمال شرق سوریه به قتل رسید.

جمهوری اسلامی و حزب‌الله لبنان معمولا اطلاع‌رسانی دقیقی درباره کشته‌شدگان خود در حملات منتسب به اسرائیل در سوریه انجام نمی‌دهند. امری که به ویژه باعث انتقاداتی در سایت‌های اجتماعی لبنانی شده و حزب‌الله را به سکوت در برابر کشته شدن عناصر خود و بسنده کردن به تهدیدهای تو خالی علیه اسرائیل متهم می‌کنند.

در روزهای اخیر اما علاوه بر حزب‌الله، جمهوری اسلامی نیز از کشته شدن دو افسر سپاه پاسداران در جریان حملات منتسب به اسرائیل در سوریه خبر داد.

تهران همچنین اعلام کرد از نیروهایش در سوریه حفاظت خواهد کرد اما در این شرایط حملات مرگ‌بار منتسب به اسرائیل همچنان ادامه دارد.

رسانه‌های دولتی سوریه اعلام کردند در حمله شامگاه دوشنبه ۱۴ فروردین منسوب به اسرائیل به دمشق و حومه آن، دو سوری کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه، سانا، این حملات از جمله به فرودگاه بین‌المللی دمشق انجام شده که گفته می‌شود پایگاه‌های سپاه پاسداران در اطراف آن است.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
تیتر اول
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید