ایرنا، خبرگزاری دولت خبر داد؛ امیدوار نباشید، استقلال از لیگ قهرمانان آسیا حذف شده

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۴

با وجود اینکه هنوز باشگاه استقلال درباره پایان مهلت قانونی تسویه با طلبکاران و حذف از لیگ قهرمانان آسیا واکنشی نداشته، ایرنا، خبرگزاری دولت خبر داده: «از فدراسیون فوتبال خبر می‌رسد که باشگاه استقلال با توجه به عدم تسویه بدهی‌هایش، از پروسه کسب صدور مجوز حرفه‌ای کنار گذاشته است.»

این در حالی است که برخی رسانه‌ها از کمپ ناصر حجازی خبر می‌دهند که در اردوی استقلال هنوز کسی حذف از آسیا را باور ندارد. خبرورزشی دراین‌باره نوشته است: «شاید باور کردنی نباشد اما بازیکنان استقلال هنوز باورشان نشده که تیمشان از لیگ قهرمانان آسیا حذف شده است!»

با این حال ایرنا نوشته است: «برخلاف برخی گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال بازگشت استقلال به آسیا، این تیم با توجه به عدم تسویه بدهی‌ها تا تاریخ ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ به صورت قطعی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا حذف شده است.»

تیم‌ها تا ۳۰ فروردین فرصت دارند، آخرین مدارک را در سامانه مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال بارگذاری کنند. پس از پایان این مهلت کمیته صدور مجوز حرفه ای یک ماه مهلت دارد تا مدارک را بررسی و در ۱۰ خرداد اسامی تیم‌هایی که مجوز حرفه‌ای را اعلام خواهد کرد.

با این حال باشگاه‌ها برای تسویه با طلبکاران و ثبت مدارکی که نشان دهد بدهکار نیستند، فقط تا ۱۱ فروردین (۳۰ مارس) زمان داشتند. به نوشته خبرگزاری دولت، «از فدراسیون فوتبال خبر می‌رسد اکثر تیم‌ها توانسته‌اند که از این مرحله عبور کنند و استقلال با توجه به چند پرونده که مهم‌ترین آن شکایت آندره‌ا استراماچونی بود، نتوانست بدهی سرمربی ایتالیایی و چند پرونده دیگر را تسویه کند. باشگاه استقلال با توجه به عدم تسویه بدهی‌هایش، از پروسه کسب صدور مجوز حرفه‌ای کنار گذاشته است و به صورت قطعی نمی‌تواند فصل آینده در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند.»

پیش از این برخی گمانه‌زنی‌ها شایع کرده بود استقلالی‌ها در تلاش برای زمان گرفتن از کنفدراسیون فوتبال آسیا هستند تا با پرداخت بدهی استرماچونی و تسویه بدهی‌هایشان، مشکل مجوز حرفه‌ای شان برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا برطرف شود.

خبرگزاری دولت دراین‌باره هم نوشته «اما برخلاف این شنیده‌ها خبر می رسد که AFC هیچ مهلت اضافه‌ای را قرار نیست به باشگاه استقلال بدهد و تنها تیم‌هایی که تا ۱۱ فروردین بدهی‌هایشان را تسویه کرده‌اند، مجوز حضور در لیگ قهرمانان را دریافت می‌کنند. با توجه به این مسئله حذف استقلال از لیگ قهرمانان قطعی شده و آبی پوشان برای دومین سال متوالی از آسیا حذف شده‌اند.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها