تکرار نارضایتی روس‌ها از اردوی تهران؛ اینترنت نبود، معذب بودیم هوا هم همیشه مه‌آلود بود

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۰

پس از نیکلای کوملیچنکو، مهاجم تیم ملی روسیه که سطح زندگی معمولی در تهران را بسیار پایین دانسته بود، دنیل پروتسف، هافبک و کنستانتین تیوکاوین، مهاجم تیم ملی روسیه هم از اردوی تیم در تهران ابراز نارضایتی کرده‌اند: واقعاً در ایران مشکلات اینترنت وجود داشت و ارتباط با خانواده سخت بود

هرچند که برخی از اهالی فوتبال در ایران معتقدند به روس‌ها که پس از تجاوز نظامی به اوکراین در همه مسابقات ورزشی تحریم شده‌اند، لطف‌کرده‌اند و در فیفادی، راضی به بازی دوستانه با تیم ملی فوتبال روسیه شده‌اند، اما بازیکنان روسیه از شرایط اردوی تیم در تهران به شدت نارضی اند.

چند روز پیش «نیکلای کوملیچنکو»، مهاجم تیم ملی روسیه، سطح زندگی در تهران را بسیار پایینتر از ازبکستان دانسته بود: «صادقانه بگویم، همه چیز در تهران در سطح بسیار پایینی بود. در تاشکند (ازبکستان) سطح راحتی بالاتری وجود داشت اما در تهران، در هتل به طور کلی مشکلاتی وجود داشت به ویژه غذا. من در اتاقم در هتل اینترنت نداشتم. مجبور بودم در راهرو بنشینم تا به اینترنت وصل شوم. درست مثل ۱۰ سال پیش در روسیه، اگر یادتان باشد، زمانی که در بعضی جاها مجبور بودید به جایی بروید تا به اینترنت دسترسی پیدا کنید.»

این اظهارات واکنش‌های زیادی در پی داشت. علیرضا منصوریان سرمربی تیم فولاد خوزستان در نشست خبری پیش از بازی فولاد با پیکان گفت: «بازیکن روسیه دیوانه بود! یا از بیرون به او گفته بودند چیزی بگوید. تا جایی که می دانم آنها (کاروان روسیه) از هتل به ورزشگاه و از آنجا به فرودگاه رفتند. نمی دانم مرتیکه چطور تشخیص داد ما در ایران چطور زندگی می‌کنیم! و اینکه در تلویزیون می‌گوید شرایط ایران از ازبکستان کمتر است و اینترنت آنتن نمی‌داد! یکی این نکته برایم عجیب بود.»

اما امروز دو ملی‌پوش دیگر روسیه از وضعیت اردوی تهران شکایت کرده‌اند. «دنیل پروتسف» هافبک تیم ملی روسیه و باشگاه اسپارتاک مسکو درباره سفرش به ایران گفت: «واقعاً در ایران مشکلات اینترنت وجود داشت و ارتباط با خانواده سخت بود.»

همچنین «کنستانتین تیوکاوین» مهاجم تیم ملی روسیه و باشگاه دینامو مسکو در گفتگو با اسپورت ۲۴ گفت: «راستش را بخواهید تمام مدتی که در ایران گذراندیم به نوعی ناراحت و معذب بودم. هوا هم عجیب و همیشه مه آلود بود. علاوه بر آن، اینترنت کار نمی‌کرد. من با دیتای تلفن همراه خودم کار می‌کردم چون هیچ چیز از طریق وای فای محلی لود نمی‌شد. البته اینترنت موبایل هم مشکلاتی داشت. در واقع ما سه روز را بدون اینترنت سپری کردیم.»

پربیننده‌ترین‌ها

امروز
جهان‌نما
۲۴

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید