مدیر‌کل نظارت بر نمایش، سعید روستایی را تهدید کرد؛ «یعنی قاچاق فیلم اقدامی عامدانه بوده؟!»

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۸

در پی انتشار فیلم توقیف شده «برادران لیلا» در رسانه‌های اجتماعی و بازتاب گسترده آن، مدیرکل نظارت بر نمایش وزارت ارشاد، کارگردان فیلم را به قاچاق عامدانه اثرش متهم کرد. سعید روستایی درباره واکنش مثبت مخاطبان به فیلم، اظهار امیدواری کرده بود بتواند نسخه «کامل‌تر» آن را نمایش دهد.

در روزهای گذشته سعید روستایی، کارگردان فیلم «برادران لیلا» در صفحه اینستاگرامش نوشت: «ما در حیرتیم از این حجم از واکنش مثبت و دلنشین. از صمیم قلبمان از شما ممنون و سپاس‌گزاریم و قدردان زمانی که می‌گذارید تا فیلم ما را تماشا کنید هستیم. امیدوارم به زودی شرایطی فراهم شود تا نسخه کامل‌تر فیلم را در دسترس شما عزیزان قرار دهیم.»

روح‌الله سهرابی، مدیرکل نظارت بر نمایش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اما با اشاره به این واکنش، تهدید کرد اگر لازم باشد «ابعاد تازه و مهمی» را از موضوع انتشار این فیلم در شبکه‌های اجتماعی اعلام می‌کند.

مدیر‌کل نظارت بر نمایش، ابراز امیدواری کارگردان فیلم برادران لیلا برای انتشار نسخه کامل فیلم را «تعجب‌آور» خواند و گفت: «منظور از نسخه کامل چیست؟ یعنی سکانس‌های دیگری قرار است ضبط شود؟ تا جایی که بنده مطلع هستم تا آخرین فریم تدوین شده از این فیلم را به نمایش گذاشتید، الا چیزی که لابد برای سریال شدن فیلم سه ساعته و احتمال واکنش منفی مخاطبانتان از آن چشم‌پوشی کردید!»

سهرابی در ادامه با تاکید بر این که این فیلم «بدون حتی یک ثانیه اصلاح و ممیزی» منتشر شده است، پست اینستاگرامی سعید روستایی را «فرار رو به جلو» خواند و گفت: «ضمنا تشکر از مخاطبان برای دیدن نسخه قاچاق؟! یعنی قاچاق فیلم اقدامی عامدانه بوده؟!»

او در پایان با تهدید کارگردان این اثر سینمایی گفت: «این رشته سر دراز دارد و چنانچه لازم باشد به زودی ابعاد تازه و مهمی از آن منتشر خواهد شد.»

نسخه باکیفیت فیلم «برادران لیلا» که پیش از این جایزه فدراسیون بین‌المللی منتقدان فیلم جشنواره کن ۲۰۲۲ را به دست آورد، چند روزی است در شبکه‌های اجتماعی منتشر و با استقبال گسترده‌ای از سوی مخاطبان و تماشاگران مواجه شده است.

اواخر خرداد سال گذشته این فیلم به دلیل «تخلفات و سرپیچی تهیه کننده و کارگردان این اثر از مقررات» از سوی سازمان سینمایی توقیف شد.

در شرایطی که به نظر می‌رسید مجوز اکران این فیلم قرار نیست دست‌کم به این زودی‌ها صادر شود، نسخه دیجیتال آن در فرانسه اکران شد و البته به صورت غیر‌قانونی در دسترس تماشاگران ایرانی هم قرار گرفت.

در مدت حدود دو هفته‌ای که از اکران آنلاین این فیلم می‌گذرد، هشتگ «برادران لیلا» به یکی از ترندهای توییتر فارسی بدل شده، مخاطبان بسیاری به آن واکنش نشان داده‌اند و درباره آن نوشته‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها