وزیر کشور خیزش مردم را «مزاحمت دشمن» خواند؛ کسب آمادگی برای سرکوب معترضان در ۴۰۰ نقطه کشور

شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۵

وزیر کشور ایران خیزش انقلابی مردم ایران را «گرفتاری و مزاحمت دشمن» خواند. فرمانده یگان ویژه نیروهای انتظامی نیز از برنامه این نیرو برای افزایش دو برابری توان خود به منظور سرکوب اعتراضات در «۴۰۰ نقطه ایران» خبر داد.

احمد وحیدی، وزیر کشور، در پاسخ به سوالی خیزش انقلابی مردم علیه جمهوری اسلامی را «گرفتاری و مزاحمت» دشمنان نامید و گفت: «دشمن تلاش می‌کند با ایجاد این مسایل حاشیه‌ای، ما را از پرداختن به مسایل اساسی بازدارد.»

وحیدی همچنین گفت: «نمی‌توانیم بگوییم سال گذشته سخت بود اما بالاخره یک گرفتاری و مزاحمتی بود که دشمنان برای کشور درست کردند.»

در همین حال حسن کرمی، فرمانده یگان‌های ویژه فراجا، خیزش انقلابی مردم را «ابر فتنه» و مقابله حکومت با خیزش انقلابی مردم ایران را «عملیات لبیک یا زینب» خواند.

او تاکید کرد: «در سال ۱۴۰۲ ظرفیت خود را باید به دو برابر وضع موجود افزایش دهیم تا بتوانیم برای مقابله با ناآرامی‌ها ۴۰۰ نقطه را پوشش دهیم.»

از سوی دیگر سعید منتظرالمهدی، سخنگوی فرماندهی انتظامی کشور از افزایش «گشتی‌های یگان ویژه پلیس» در ایام نوروز خبر داده و هدف از آن را «پیشگیری و مقابله با سرقت» و «گشت‌زنی در ساعات ویژه وقوع جرایم» ذکر کرده است.

در روزهای گذشته، خبرگزاری‌های رسمی جمهوری اسلامی ویدیوهایی را از رزمایش‌های نیروی انتظامی با عنوان «عملیات ظفر ۱۴۰۲» منتشر کردند. عملیاتی که کرمی هم به آن اشاره کرد و گفت: «در این عملیات بخشی از توان خود را پای کار آوردیم و به صورت گشت‌های محسوس و غیر‌محسوس و دسته‌های اطلاعاتی برای مقابله با جرایم آشکار اقدام می‌کنیم.»

او تاکید کرد: «گشت‌های عملیات ظفر در طول ۲۴ ساعت در سراسر کشور متناسب با جغرافیای جرم و ساعت وقوع آن فعال هستند.»

کرمی در پایان سخنان خود گفت: «برای تنش‌های جدید تجهیزات و آموزش‌های جدید نیاز داریم و این‌ها در دستور کار ما قرار دارد.»

در سال‌های گذشته فرماندهی انتظامی مانورهای مختلفی را برای آمادگی سرکوب اعتراضات برگزار اما برای آن‌ها نام‌هایی چون «مقابله با اراذل و اوباش» انتخاب کرده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.