مقام اسرائیلی از قول نتانیاهو: بی‌کمک آمریکا به غنی‌سازی ۹۰ درصدی ایران واکنش نشان می‌دهیم

شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۵

یک مقام ارشد اسرائیلی که نخست‌وزیر اسرائیل را در سفر به لندن همراهی کرده است، به ایران‌اینترنشنال گفت بنیامین نتانیاهو به ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا، گفته است در صورت غنی‌سازی ۹۰ درصدی از سوی جمهوری اسلامی، اسرائیل بدون کمک آمریکا هم واکنش نشان خواهد داد.

بر اساس اظهارات این مقام ارشد اسرائیل، نتانیاهو گفته است: «حملات نظامی به تاسیسات اتمی در ایران تنها راه‌حل برای اسرائیل نیست و این کشور راه حل‌های دیگری را نیز برای متوقف کردن ایران در نظر دارد.»

در سال های گذشته بارها خرابکاری و انفجارهایی در تاسیسات اتمی ایران رخ داده است که به اسرائیل منسوب شده‌اند.

این مقام ارشد اسرائیلی افزوده است که اسرائیل خواستار حمایت نظامی آمریکا و تحریم‌های اروپا برای جلوگیری از پیشرفت ایران به سوی غنی‌سازی ۹۰ درصدی است.

اسرائیل و بریتانیا همکاری‌های اطلاعاتی مهم و بسیار پیشرفته‌ای با یکدیگر دارند و این همکاری‌ها تاکنون باعث جلوگیری از بسیاری از حملات تروریستی جمهوری اسلامی در خاک اروپا شده است.

پس از رم و برلین، نتانیاهو روز جمعه چهارم فروردین به سفرهای دیپلماتیک خود با حضور در لندن ادامه داد تا کشورهای غربی را متقاعد کند با بازگشت به توافق هسته‌ای ایران (برجام) مخالفت کنند.

به گزارش دفتر نخست‌وزیری بریتانیا، رهبران دو کشور در این دیدار «نگرانی شدید بریتانیا و اسرائیل از فعالیت بی‌ثبات‌کننده ایران» را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

همچنین دو نخست‌وزیر توافق کردند در مواجهه با «خطر گسترش سلاح‌های هسته‌ای» با یکدیگر همکاری کنند.

پیش از سفر نتانیاهو به لندن، وب‌سایت خبری اکسیوس به نقل از مقام‌های اسرائیلی نوشت این کشور به آمریکا و چند کشور اروپایی درباره امکان حمله نظامی به ایران به دلیل غنی‌سازی اورانیوم بالای ۶۰ درصد هشدار داده و در سفر اخیر وزیر دفاع آمریکا به اسرائیل هم نتانیاهو از او خواسته تا تحویل هواپیماهای سوخت‌رسان کی‌سی-۴۶ را تسریع کند.

در همین حال یک مقام ارشد اسرائیلی به ایران‌اینترنشنال گفت سفرهای اخیر نتانیاهو به برخی کشورهای اروپایی و دیدارهایش با رهبران این کشورها «هم پیامی برای اروپا و هم پیامی مستقیم برای حکومت ایران» است و جمهوری اسلامی این پیام را «دریافت» کرده است.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
چند چند
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید