نام دو زن ایرانی در لیست جشنواره ورزشی‌نویسان جهان؛ گزارشی که فتحی به خاطر آن بازجویی شد

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۳

لیست ۵۰ اثر برتر راه یافته به جشنواره ورزشی نویسان جهان اعلام و دو یادداشت از روزنامه‌نگاران زن ورزشی ایران به مرحله مسابقه راه یافت. در این لیست سعیده فتحی با اثر «برشی از مصائب زنان روزنامه‌نگار ورزشی ایران؛ ما خبرنگاریم نه مجرم» که در روزنامه شرق مرداد ماه منتشر شده حضور دارد

این گزارش درباره مشکلات خبرنگاران زن برای پوشش رقابت‌های ورزشی در ایران است. از جمله زندانی شدن سعیده فتحی و هدیه خطیبی دو روزنامه نگار ورزشی در اتاق توسط ماموران امنیتی در بهمن ماه ۱۳۹۶، زمانی که آنها برای فینال سوپرلیگ بسکتبال به تبریز سفر کرده بودند.
براساس اطلاعات رسیده به ایران اینترنشنال این یادداشت و فرستادن این اثر به جشنواره ایپس از جمله اتهامات سعیده فتحی بوده و این او برای این گزارش بازجویی شده است. فتحی روزنامه نگار با سابقه ورزشی ایران ۲۴ مهر امسال در منزلش و بعد از حادثه آتش‌سوزی زندان اوین توسط ماموران امنیتی بازداشت و پس از حدود دوماه با قرار وثیقه آزاد شد.
همچنین افسون حضرتی در این لیست با یادداشت «هیچ نهادی پاسخگو نیست، حتی فیفا!» حضور دارد. یادداشتی که در نشریه زنان امروز در فروردین امسال منتشر شد. این یادداشت درباره حضور زنان پشت در استادیوم بازی فوتبال ایران و لبنان در مشهد و رفتار خشونت آمیز نیروهای امنیتی با زنان تماشاگر برای جلوگیری از ورود آنها به استادیوم می‌پردازد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
جهان‌نما
خبرها
دنیای چین - فصل دوم

شنیداری

پادکست‌ها