اوپن آمریکا امیدوار به ورود ستاره؛ نواک جوکوویچ واکسن نزده از ورود به ایالات متحده منع شد

شنبه ۱۴۰۱/۱۲/۱۳

نواک جوکوویچ، ستاره صربستانی تنیس جهان به دلیل امتناع از تزریق واکسن کرونا از حضور در آمریکا منع شده است. برای نواک خطر از دست دادن دو مسترز به طور همزمان وجود دارد. اما انجمن تنیس ایالات متحده و مسابقات آزاد آمریکا امیدوارند که جوکوویچ بتواند برای این مسابقات به کشور وارد شود.

ریک اسکات و مارکو روبیو، سناتورهای جمهوری‌خواه فلوریدا گفتند که نواک جوکوویچ صرب، قهرمان ۲۲ دوره گرند اسلم و شماره یک جهان، از اعطای مدارک خود به دولت آمریکا برای حق ورود به این کشور خودداری کرده و این به دلیل آن بوده که این ورزشکار واکسیناسیون کرونا نشده است.

به گزارش رویترز؛ اما انجمن تنیس ایالات متحده (USTA) و مسابقات آزاد آمریکا امیدوارند که نواک جوکوویچ بتواند برای این مسابقات به کشور وارد شود. این بازیکن صرب که واکسن کرونا نزده، ماه گذشته درخواست مجوز ویژه کرد.

جوکوویچ، یکی از برجسته‌ترین ورزشکارانی است که علیه کووید واکسینه نشده. او هفته گذشته گفت که امیدوار است درخواستش برای ورود به ایالات متحده برای شرکت در مسابقات مسترز در ایندین ولز و میامی، پذیرفته شود.

از سوی دیگر سیاستمداران از دولت جو بایدن خواستند که در این مسئله مداخله کند. اسکات در شبکه‌های اجتماعی خود نوشت: "جو بایدن اکنون باید که این مشکل را برطرف کند و برای این ورزشکار استثنا قائل شود و اجازه دهد جوکوویچ در ایالات متحده بازی کند."

ایالات متحده ممنوعیت ورود اتباع خارجی واکسینه نشده را تا ۱۱ می تمدید کرده بود. اگر دوباره این قانون تمدید نشود ورشکار صربستانی می‌تواند در مسابقات آزاد در آمریکا بازی کند. با این حال برای نواک خطر از دست دادن دو مسترز به طور همزمان وجود دارد.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
رنگ زندگی - آسیای مرکزی
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید