به کسی بی‌احترامی نکردم؛ عذرخواهی رسمی ساپینتو برای کاهش محرومیت

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۰۱

ریکاردو ساپینتو، سرمربی استقلال که به دلیل اظهاراتش پس از بازی با پیکان، ۴ جلسه محروم شده است،‌ یادداشتی را منتشر و از مردم ایران عذرخواهی کرد: «باید بگویم که من هرگز نخواسته‌ام به کسی بی احترامی کنم حتی بعد از بی احترامی‌هایی که در زمان‌های مختلف به من شد»

سرمربی استقلال در نشست خبری پس از بازی استقلال - پیکان در اظهاراتی، مربیان پیکان را حیوان خوانده بود. به همین دلیل او با حکم کمیته انضباطی در چهار بازی آینده استقلال محروم است و تنها در صورتی که به طور رسمی از فوتبال ایران عذرخواهی کند، دو جلسه از محرومیت او تعلیقی خواهد شد.

ساپینتو در یک یادداشت عذرخواهی نوشته است: «احترام همواره اولویت من است، هر جا که می‌روم و هر بار که می‌خواهم با همه اطرافیانم گفت‌وگو کنم. همانطور که من همیشه همین کار را با کسانی که هر روز با من کار می‌کنند انجام می‌دهم. احترام همان چیزی است که من همیشه گفته‌ام و بر آن اصرار داشته‌ام.»

او نوشته: «آنچه تاکنون اینجا در فوتبال دیده‌ام، رفتار گرم و صمیمی است و به همین دلیل همیشه بر رابطه خوب، احترام و صمیمیت تاکید می‌کنم. باید بگویم که من هرگز نخواسته‌ام به کسی بی احترامی کنم حتی بعد از بی احترامی‌هایی که در زمان‌های مختلف به من شد.»

ساپینتو درباره اظهاراتش پس از بازی با پیکان نوشته است: «در بازی با پیکان همواره آرام و متمرکز بودم و هیچ مشکلی با نیمکت و مربیان رقیب نداشتم و در کنفرانس مطبوعاتی هم در مورد سخنانم و کلماتم به طور کامل توضیح دادم اما فکر می‌کنم معنای آنچه گفتم، به طور کامل منتقل نشده است. من به طور کلی در مورد برخی از کمک مربیان صحبت کردم و در مورد برخی از رفتارها به صورت کلی توضیح دادم. من هرگز به کسی توهین و بی احترامی نکرده ام و منظورم رفتاری بوده که مبتنی بر منطق و تفکر نباشد. و البته به دلیل تفاوت‌های فرهنگی، نیت من به درستی به رسانه‌ها و هواداران فوتبال منتقل نشد. در فرهنگ‌های ما تفاوت‌هایی وجود دارد. برای مثال در کشور من این غیرممکن است که مربیان حریف به منطقه فنی مربیان دیگر بیایند. هر کس به طرف مقابل برود، فوراً اخراج خواهد شد و مهم نیست دلیل این کار چه باشد. این نمونه‌ای برای تفاوت‌های فرهنگی است و امیدوارم اگر ناخواسته باعث ناراحتی و دلخوری مردم شده‌ام، دیگر این دلخوری وجود نداشته باشد و از مردم عذرخواهی می‌کنم.»

مربی استقلال شک و شبهه‌ای درباره بوجود آمدن حواشی مطرح کرده و نوشته: «نکته این است که هر بار برای ما مشکل به وجود می آید، بعد از برد ما است و مشکلاتی است که از سوی سایر مربیان به وجود می‌آید. این برای اولین بار هم اتفاق نیفتاده، ما تجربیات زیادی در این مورد داریم و هر بار مربیان رقیب ما شروع به به وجود آوردن مشکل کرده‌اند.»

او در ادامه نوشته: «همه ما انسان هستیم و همه ما احساسات و هیجان داریم. شاید من به برخی اتفاقاتی که در اطرافم رخ میدهد، با هیجان پاسخ می‌دهم اما نه با بی احترامی. و من هرگز مشاجره را شروع نکرده‌ام. من هرگز با کسی برخورد فیزیکی نکرده‌ام، اما تمام این چیزهایی که ذکر کردم، برای من اتفاق افتاده و همه، این مسایل را دیده‌اند. برخی از کلماتی که در برخی از کشورها استفاده می‌شود، با ترجمه آن کلمه در زبان‌های دیگر معنای متفاوتی پیدا می‌کند و این یکی از تفاوت های فرهنگی است که قبلاً به آن اشاره کردم.

ساپینتو نوشته: «امیدوارم این سوءتفاهم‌ها و این رفتارها برای همه در فوتبال ایران متوقف شود. این برای سلامتی و بهبود فوتبال بهتر است و امیدوارم همه چیز در مورد نتایج، در زمین اتفاق بیفتد نه خارج از آن. ما در سه بازی که باختیم، هرگز به کسی بی احترامی نکردیم و با هیچ مربی مشکلی نداشتیم زیرا می دانیم چگونه باید احترام بگذاریم. تنها چیزی که در فوتبال به دنبال آن هستم سخت کوشی، احترام، کار تیمی و کسب نتایج خوب است. من عاشق تیمم و عاشق هوادارانمان هستم. ما با هم قوی تر هستیم و به جلو می‌رویم.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

اقتصاد و بازار
خبر
جهان‌نما
هت‌تریک با مزدک میرزایی

شنیداری

پادکست‌ها