معاون امنیتی وزیر کشور بریتانیا: به حمایت از ایران‌اینترنشنال ادامه می‌دهیم

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۳۰

در پی افزایش تهدیدهای جمهوری اسلامی علیه ایران‌اینترنشنال، تام توگندات، معاون وزیر کشور بریتانیا، از ادامه حمایت این کشور از این شبکه خبر داد تا کارکنان آن بتوانند در امنیت به کار خبررسانی آزاد ادامه دهند.

وی تهدیدهای حکومت ایران را برای ترور روزنامه‌نگاران مستقر در بریتانیا و آسیب زدن به خانواده‌های آنان نکوهش کرد و افزود: «سعی آنها برای ساکت کردن تلویزیون ایران‌اینترنشنال، حمله مستقیم به آزادی‌های ما و تلاشی برای تضعیف حاکمیت ماست. آنها موفق نخواهند شد.»

«ما به ارائه هر گونه حمایتی از ایران‌اینترنشنال ادامه خواهیم داد تا اطمینان حاصل کنیم آنها می‌توانند در امنیت از بریتانیا به کار خود ادامه دهند.»

پس از هشدار پلیس، شبکه ایران‌اینترنشنال که یک شبکه مستقل فارسی‌زبان مستقر در بریتانیاست، برای حفظ امنیت روزنامه‌نگاران و همکاران خود، پخش برنامه‌های خود را از شامگاه جمعه ۲۸ بهمن از لندن متوقف و بولتن‌های خبری خود را به واشینگتن‌ منتقل کرد.

معاون امنیتی وزیر کشور، که نماینده پارلمان بریتانیا نیز هست، ضمن اشاره به «حمایت بی‌نظیر» پلیس ضدتروریسم از ایران‌اینترنشنال در توییتر نوشت با توجه به «شدت تهدید» به این شبکه توصیه شد به مکانی امن‌تر در بریتانیا منتقل شود که تا زمان آماده‌شدنش برنامه‌ها از استودیوی آمریکا پخش خواهد شد.

توگنداتاضافه کرد ایران‌اینترنشنال در برابر «تهدیدهای بزدلانه رژیم مستبد ساکت نخواهد شد».

«شجاعت آنها برای دفاع از آزادی پر‌اهمیت است.»

مقام‌های جمهوری اسلامی تاکنون بارها ایران‌اینترنشنال و کارکنان آن را تهدید کرده‌اند و این تهدید‌ها در پی پوشش خیزش انقلابی مردم ایران درپی قتل مهسا امینی به شکل قابل‌توجهی افزایش پیدا کرده است.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
سپاه صلح
چند چند

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید