ایتالیا در‌به‌در یک فوتبالیست متجاوز؛ روبینیو از برزیل خارج نمی‌شود!

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۳۰

وزارت امور خارجه برزیل اعلام کرده که ایتالیا از این کشور خواسته که روبینیو ۹ سال محکومیتش را به اتهام تجاوز، در کشورش سپری کند. وکیل‌ روبینیو تاکنون در این باره اظهارنظری نداشته است. روبینیو بازیکن پیشین میلان اکنون در برزیل زندگی می‌کند، این اتهامات را رد کرده است.

به گزارش رویترز وزارت خارجه برزیل در بیانیه ای، بدون ذکر نام این بازیکن تایید کرد که چنین درخواستی را دریافت کرده است. این وزارتخانه گفته که این درخواست در وزارت دادگستری مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

اوایل این هفته، پس از اینکه دادگاه عالی این کشور محکومیت روبینیو با نام کامل نام کامل رابسون دی سوزا را به اتهام تجاوز تایید کرد، وزارت دادگستری ایتالیا حکم بازداشت بین‌المللی را برای این بازیکن پیشین آث میلان صادر کرده بود،.

اما برزیل اتباع خود را برای سپری کردن مجازات، به کشور دیگری تحویل نمی دهد، که به این معنی است که روبینیو تنها در صورت سفر به خارج، بازداشت می‌شود.

دادگاهی در میلان در سال ۲۰۱۷ روبینیو و پنج برزیلی دیگر را به تجاوز دسته جمعی به یک زن پس از مصرف الکل در یک دیسکو در سال ۲۰۱۳، محکوم کرد. این محکومیت در سال ۲۰۲۰ توسط دادگاه تجدیدنظر و ماه گذشته توسط دادگاه عالی ایتالیا تأیید شد.

او در باشگاه‌های سانتوس، رئال مادرید، منچسترسیتی و میلان بازی کرده‌است. آخرین قرارداد او با باشگاه باشاک‌شهیر ترکیه بود.

روبینیو درحالی به اتهام تجاوز باید ۹ سال به زندان برود که هنوز پرونده یک فوتبالیست دیگر برزیلی در اسپانیا به نتیجه نرسیده است. دنی آلوز اکنون در زندانی در اسپانیا بازداشت است تا تکلیف اتهاماتش برای تجاوز به دو دختر مشخص شود.

پربیننده‌ترین‌ها

مستند کوتاه - دلکش
تیرگان، شب همبستگی برای ایران
رنگ زندگی - آسیای مرکزی

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید