فدراسیون فوتبال ایران با جیب خالی دنبال VAR؛ فدراسیون عراق سیستم کمک‌داور ویدئویی خرید

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۵

احمد الموسوی، سخنگوی اتحادیه فوتبال عراق گفته که تا یک‌ماه آینده VAR به این کشور وارد می‌ شود: «ما با ۳ سیستم فن آوری کمک داور ویدیویی موافقت کرده‌ایم که ماه آینده وارد و برای فصل آینده آماده می‌شوند.» این درحالی است که فدراسیون فوتبال ایران دربه‌در تامین بودجه خرید VAR است.

رقبای فوتبال ایران در غرب آسیا، به سرعت پیش می‌روند و فدراسیون فوتبال ایران درگیر بی‌پولی عجیب و غریبی است که حتی تکافوی بدهی‌های سنگین را نمی‌دهد. در سه ماه گذشته، دو تورنمنت بین‌المللی در خاورمیانه برگزار شده که سهم ایران از آن دو باخت، یک برد و از دست رفتن خلیج فارس بوده است.

قطر بهترین میزبانی را از جام جهانی داشت و عراق هم در ورزشگاه‌های مدرن خود میزبان عرب‌کاپ بود. در قطر غیر از نفوذ امنیتی جمهوری اسلامی و تلاش کاریکاتوری برای ممانعت از اتحاد هواداران اصلی فوتبال ایران در اوج خیزش انقلابی، دو باخت به انگلیس و آمریکا نصیب ایران شد.

در عرب کاپ هم در یک سناریوی هماهنگ، مسئولان عراقی و جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا، بجای خلیج فارس، از واژه همیشه چالش‌برانگیز «خلیج عربی» استفاده کردند و حتی به اعتراضات خشک و خالی جمهوری اسلامی هم بی‌اعتنایی کردند.

اکنون اما درحالی که مهدی تاج دربه‌در بخشی از جمهوری اسلامی است که هزینه ۱۰ میلیون دلاری تجهیز استادیوم‌های اصلی فوتبال به کمک داور ویدئویی را تامین کند، سخنگوی اتحادیه فوتبال عراق از تامین سه سیستم VAR خبر داده که اتفاقا تا یک ماه آینده وارد این کشور می‌شوند، از فصل بعد استفاده خواهند شد و مهمتر از اینها، قابل جابجایی و استفاده در تعدادی از ورزشگاه‌ها خواهند بود.

تاج چندروز پیش تلویحا از اینکه تاجیکستان هم سیستم کمک‌داور ویدئویی دارد، اما داوران فوتبال ایران هنوز نمی‌دانند با این سیستم چگونه باید کار کنند، ابراز شرمساری کرده بود.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرها
معمار

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید