مسی برای زلزله‌زده‌های ترکیه و سوریه: قلب من با آنهاست

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۴

لیونل مسی، کاپیتان تیم ملی آرژانتین و ستاره پاری‌سن‌ژرمن نوشت: «روزهای بسیار غم‌انگیزی برای هزاران کودک و خانواده‌هایشان است که از زلزله‌های ویرانگر ترکیه و سوریه آسیب دیده‌اند. قلب من با آنهاست. یونیسف در منطقه برای محافظت از دختران و پسران کار می‌کند. کمک شما قابل تقدیر است.»

پیش از این مریح دمیرال بازیکن ترکیه‌ای آتالانتا در سری آ ایتالیا اعلام کرده بود که پیراهن امضا شده لیونل مسی را هم به نفع زلزله‌زدگان به فروش می‌گذارد: «ما پیراهن لئو را که در یک بازی پوشیده و امضا کرده است را به حراج می گذاریم. عواید حاصل از حراج این پیراهن که به صورت مزایده به فروش می رسد به زلزله‌زدگان اهدا خواهد شد.»

پست لیونل مسی برای زلزله‌زده‌های ترکیه و سوریه

او همچنین از طریق حساب کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی از طریق فروش پیراهن‌های رونالدو، دیبالا و بونوچی به زلزله‌زدگان کمک می‌کند.

زلزله مهیب و مرگبار در جنوب شرق ترکیه، موجب همبستگی گسترده‌ای در دنیا شده است. غیر از سازمان‌های امدادی بین‌المللی فوتبالیست‌های مشهوری هم به کمک زلزله‌زدگان آمده‌اند.

آندره‌آ پیرلو، اسطوره فوتبال ایتالیا، مسوت اوزیل، ستاره ترکیه‌ای آلمان، نیوکولا زانیولو، ستاره ایتالیایی، دریس مرتنز، مهاجم بلژیکی گالاتاسارای و مریح دمیرال،‌ ملی‌پوش ترکیه‌ای آتالانتای ایتالیا.

همچنین بازیکنان فنرباغچه و بشیکتاش در حال کمک به آماده‌سازی بسته‌های کمکی دیده شدند. باشگاه «ترابوزان اسپور» نیز اعلام کرد تمام کالاهای موجود در انبار خود را برای کمک به قربانیان زمین لرزه ارسال کرده است.

از سوی دیگر رئیس فدراسیون فوتبال ترکیه خبر داده است که یوفا، اتحادیه فوتبال اروپا وعده داده ۳۰۰ هزار دلار به زلزله‌زدگان جنوب شرق ترکیه کمک کند.

باشگاه‌های ترکیه هم متعهد شده‌اند هزار کانکس برای زلزله‌زدگان کاهرمان‌ماراش و دیگر مناطق زلزله‌زده فراهم کنند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

حرف آخر
جهان‌نما
خبرها
مستند کوتاه - جنگ برای استقلال

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.