خشم رسانه‌های حکومتی از گزارش ایران‌اینترنشنال درباره تجاوز دو مامور سپاه به زنان معترض

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۰

رسانه‌های حکومتی از گزارش ایران‌اینترنشنال درباره تجاوز ماموران امنیتی به دو زن جوان بازداشت‌شده به خشم آمدند. خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران، با مرجع قرار دادن گزارشی از فرهیختگان، به این ماجرا پرداخت و منکر اتفاق افتادن این تجاوز شد.

گزارش منتشر شده در ایران‌اینترنشنال بر اساس سندی تهیه شده که گروه هکری عدالت علی از اسناد قوه قضاییه به دست آورده است.

روزنامه‌ فرهیختگان گزارش ایران‌اینترنشنال از سند افشا شده از سوی گروه عدالت علی مبنی بر تجاوز جنسی دو مامور سپاه به دو زن جوان در شامگاه ۱۱ مهر ماه را رد کرد و این سند را «‌دستکاری شده و جعلی» خواند.

این روزنامه روز پنج‌شنبه در کانال تلگرامی خود مدعی شد: «نیروهای نظامی اگر مرتکب جرمی شوند، در سازمان قضایی نیروهای مسلح رسیدگی می‌شود. سایر بخش‌های دستگاه قضایی نه صلاحیت دارند نه ورود می‌کنند. چه برسد به این که حفاظت نیروی انتظامی بخواهد ورود و بازجویی کند.»

این ادعا در حالی مطرح شده است که در متن این سند آمده که موضوع به نهادهای ذی‌ربط ارجاع داده شده اما دادستانی خواستار مختومه شدن پرونده به مرور زمان شده است.

در سال‌های اخیر پرونده‌های با موضوع تجاوز در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به نتیجه و سرانجامی نرسیده‌اند.

فرهیختگان اما گزارش‌های متعدد درباره تجاوز در زندان‌ها و از جمله تجاوز جنسی به آرمیتا عباسی را نیز رد کرد و مدعی شد که در جریان سرکوب اعتراضات سال ۸۸ هم هیچ تجاوزی در زندان‌های جمهوری اسلامی صورت نگرفته بود.

پیشتر سندی از سوی گروه هکری عدالت علی از هک سازمان زندان‌ها در اختیار ایران‌اینترنشنال قرار گرفت که افشاگر پرونده‌ای از تجاوز جنسی دو مامور سپاه پاسداران به دو دختر ۱۸ و ۲۳ ساله شرکت‌کننده در تجمعات پس از کشته شدن ژینا (مهسا) امینی در تهران و در یک خودروی ون است.

بر اساس این سند اختصاصی، ماموران بسیج و سپاه پاسداران در جریان خیزش انقلابی به دو دختر جوان که دستگیر شده بودند تجاوز کردند و قوه قضاییه با وجود اطلاع از این پرونده، بر آن سرپوش گذاشته است.

این سند افشا شده همچنین به وضوح نشان می‌دهد دستگاه سرکوب جمهوری اسلامی چگونه بر تجاوز و تعدی مامورانش سرپوش می‌گذارد و آن‌ها را از هر گونه پیگردی مصون می‌دارد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما
خبرها

شنیداری

پادکست‌ها