حمله واعظ آشتیانی به تاج و کفاشیان: آقایان «شاخ شمشاد»، چه گلی به‌سر فوتبال ایران زدند؟

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۰

امیررضا واعظ آشتیانی، مدیرعامل سابق استقلال گفت: «این مدت که آقایان کفاشیان و تاج نایب رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا بودند چه گلی به سر فوتبال ایران زدند؟ در شهر منامه بحرین اینفانتینو حرف نامربوطی درباره خلیج فارس زد، آقایان مثل شاخ شمشاد می‌نشینند و تماشا می‌کنند.»

ماجرای تاکید اینفانتینو، رئیس فیفا بر «خلیج عربی» هنوز برای ایرانی‌ها قابل هضم نیست و بیش از آن، سکوت عجیب مهدی تاج است، وقتی که جلوی چشمش اینفانتینو به جای خلیج فارس از خلیج عربی استفاده کرد.

اما انفعال تاج و مدیران فدراسیون فوتبال در بیش از یک دهه گذشته در دیپلماسی ورزشی، موضوع تازه‌ای نیست. امیررضا واعظ آشتیانی، مدیرعامل سابق باشگاه استقلال و قائم مقابل سابق سازمان تربیت بدنی دراین‌باره به علی کفاشیان و مهدی تاج تاخته است: «بعضی از کسانی که به نمایندگی از ایران در مجامع بین‌المللی چه در صدر جهانی و چه در قاره حضور می‌یابند برای وجهه و منافع خودشان حضور دارند که تعدادشان هم کم نیست. یعنی از نام کشور سوءاستفاده می‌کنند ولی هیچ خاصیتی برای آن رشته ورزشی ندارند.»

او درباره نائب‌رئیسی مهدی تاج در کنفدراسیون فوتبال آسیا که البته پستی تکراری برای روسای فدراسیون فوتبال ایران در ۱۰-۱۲ سال گذشته بوده، به خبرآنلاین گفت: «ما گاهی اوقات کسانی را داریم که به خاطر منافع شخصی‌شان سکوت می‌کنند. نمونه‌اش آقایان کفاشیان و تاج هستند. این مدت که آن‌ها نایب رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا بودند چه گلی به سر فوتبال ایران زدند؟ جز اینکه در مقاطعی کشور با انواع و اقسام محرومیت‌ها مواجه شد که ظالمانه‌ترین آن‌ها این بود که گفتند مسابقات تیم‌های ایرانی با کشور عربستان در کشور ثالث برگزار شود. یک بحث کاملا غیرمنطقی بود. این‌ها چه دفاعی توانستند انجام بدهند؟»

واعظ آشتیانی همچنین به سکوت تاج مقابل اظهارات اینفانتینو اشاره کرده است: «این افراد برای اینکه پزی داشته باشند یا چیزی بگیرند برای حفظ منافع شخصی سکوت می‌کنند. نمونه این سکوت در انتخابات اخیر در شهر منامه بحرین بود که اینفانتینو حرف نامربوطی درباره خلیج فارس زد.»

او گفت: «در فضای دیپلماسی سیاسی رسم است که مثلا در سازمان ملل حتی اگر دبیر کل یا نمایند کشوری حرف نامربوطی علیه قلمرو یا سیاست‌های کشور دیگر زنند، آن‌ها می‌توانند به نشانه اعتراض جلسه را ترک کنند. هیچ امتیاز منفی هم در نظر گرفته نمی‌شود. آقای تاج در آن جلسه وقتی آن حرف زده شد نمی‌توانست به نشانه اعتراض جلسه را ترک کند؟ اگر این کار را می‌کرد مثلا فوتبال ایران تعلیق می‌شد؟ خیر. به منافع و امنیت کشور توهین شد. من تعجب می‌کنم که آقایان مثل شاخ شمشاد می‌نشینند و تماشا می‌کنند و بعد می‌گویند ما اعتراض خصوصی کردیم. چه اعتراضی کردید؟»

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبر
سگ و انسان

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید