اقدام به خودکشی نوجوان ۱۶ ساله در کانون کودکان زندان زاهدان پس از شکنجه جسمی و جنسی

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۸

«کمپین فعالین بلوچ» از شکنجه جسمی و جنسی یک نوجوان معترض گزارش داد و اعلام کرد این نوجوان بازداشت‌شده بلوچ به دلیل شکنجه‌های شدید جسمی، جنسی و روحی، در کانون کودکان زندان زاهدان اقدام به خودکشی کرده است.

به گزارش این سازمان حقوق بشری، یک نوجوان بلوچ که در تاریخ ۱۳ دی ماه ۱۴۰۱ به دست نیروهای اطلاعات سپاه در زاهدان بازداشت شده، به دلیل شکنجه‌های شدید جسمی و جنسی اقدام به خودکشی کرده است.

هویت این نوجوان بلوچ، «بنیامین کوهکن»، ۱۶ ساله، فرزند حمیدرضا و اهل زاهدان عنوان شده است.

یک منبع مطلع در این رابطه به گزارشگر کمپین فعالین بلوچ گفت که بنیامین طی تماسی به مادر خود خبر داده برای اعتراف‌گیری اجباری، او را مورد شکنجه‌های سخت جسمی و جنسی قرار داده‌اند.

طبق اظهارات این منبع، بنیامین به خاطر قرار گرفتن در برابر شکنجه‌های سخت، اقدام به خودکشی کرده اما موفق به این کار نشده است.

بر اساس گزارش سالانه مربوط به سال ۲۰۲۲ کمپین فعالین بلوچ، مجموعا ۳۰۵ گزارش بازداشت به دست این کمپین رسیده است که این گزارشات به دو دسته قبل از جنبش «ماهو بلوچ» و بعد از آن تقسیم‌بندی شده است.

پس از رسانه‌ای شدن خبر تجاوز فرمانده انتظامی چابهار به یک کودک دختر ۱۵ ساله بلوچ به نام ماهو، اعتراضات در مناطق مختلف بلوچستان برپا شد و همزمان با اعتراضات سراسری، تعداد بازداشتی‌ها به یک‌باره افزایش پیدا کرد.

در مجموع ۳۰۷ شهروند بلوچ در سال ۲۰۲۲ میلادی به دست نیروهای نظامی بازداشت شدند.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خبر
رنگ زندگی - آسیای مرکزی
خبر

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید