پرده جدیدی از شاهکارهای آجرلو؛ رمزگشایی از قرارداد عجیب استقلال با کاوه رضایی

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۷

قراردادهای مصطفی آجرلو در استقلال، به بحرانی برای این باشگاه بدل شده است. در تازه‌ترین مورد، قرارداد کاوه رضایی، مهاجمی که پس از مدتها به ایران برگشت، راه پس و پیش برای فتح‌الله‌زاده نگذاشته است. قرارداد کاوه با استقلال یکی از گران‌ترین‌هاست؛ نیم فصل، ۱۶ میلیارد تومان!

کاوه رضایی در ابتدای فصل و پس از قرارداد با استقلال، به طور قرضی به تراکتور تبریز رفت. اما حالا می‌گوید بازیکن استقلال است.

علی فتح‌الله‌زاده، مدیرعامل استقلال گفته که مصطفی آجرلو، مدیرعامل سابق استقلال با کاوه رضایی یک قرارداد سنگین بسته است: «یک چیز ۳۰ میلیاردی پیشنهاد کرده است. گفته برو و نیم فصل بیا؛ اگر نیاوردی این ۳۰ میلیارد هم برای شما. یکسری اختلافاتی داریم. ایشان باید آن موقع می آمد که نیامد. از آن طرف نصیرزاده می گوید کاوه با ما یک ساله بسته است. باشگاه تراکتور می گوید کاوه بازیکن ما است. منتظریم ببینیم تکلیفش با تراکتور چه می شود و بعد ببینیم تکلیفش با ما چه می شود!»

خبرگزاری آنا، وابسته به دانشگاه آزاد درباره بندهای قرارداد کاوه رضایی نوشته: «مبالغ پرداختی نیم‌فصل دوم، مبلغ پایه قرارداد ۱۱ میلیارد تومان، حق مسکن یک میلیارد تومان، رضایت مدیرعامل یک میلیارد تومان، پاداش قهرمانی لیگ یک میلیارد تومان، پاداش کسب سهمیه ۳۰۰ میلیون تومان، پاداش قهرمانی جام حذفی ۵۰۰ میلیون تومان، حضور در هر بازی ۵۰ میلیون تومان، پاداش گل یا پاس گل ۳۰ میلیون تومان. با این حساب اگر او در نیم‌فصل به استقلال برگردد، حدود ۱۶ میلیارد می‌گیرد.

به نظر می‌رسد این آپشن‌هایی که آجرلو در قرارداد کاوه رضایی گذاشته، بیشتر برای جذب مهاجمی است که در بازگشت به فوتبال ایران، در تیررس چند تیم از جمله استقلال و پرسپولیس بود. او حتی پس از ماجرای پر شدن لیست استقلال و ماجرای ارسلان مطهری، مذاکراتی با پرسپولیس هم داشت، اما به هرحال به عنوان بازیکن قرضی به تراکتور رفت.

رضایی که پیش از لژیونری، بازیکن استقلال بود، در فصل نقل و انتقالات ۱۴۰۱-۱۴۰۲ و ماجرای لیست استقلال، به هواداران گفت که به پرسپولیس نمی‌رود. این درحالی بود که استقلال نتوانست نام ارسلان مطهری را از لیست خارج کند تا نام کاوه رضایی به لیست آبی‌پوشان اضافه شود.

همان زمان مشخص بود که باشگاه استقلال دیگر قادر نیست تا نیم‌فصل نام ارسلان مطهری را از لیست خارج کرده و به جای او کاوه رضایی یا هر بازیکن دیگری را به لیست اضافه کند.

با این حال اکنون کاوه رضایی مدعی است بازیکن استقلال است و باید به این تیم برگردد. شاید اگر به قرارداد فصل دوم او با استقلال نگاه کنیم، معمای علاقه رضایی به برگشت به استقلال را دریابیم؛

مبالغ پرداختی فصل ۱۴۰۲-۱۴۰۳: مبلغ پایه ۱۹ میلیارد تومان، حق مسکن ۴.۵ میلیارد تومان، رضایت مدیرعامل ۴.۵ میلیارد تومان، حضور در هر بازی ۸۰ میلیون تومان، پاداش قهرمانی در لیگ ۱.۵ میلیارد تومان، پاداش قهرمانی در جام حذفی یک میلیارد تومان، پاداش کسب سهمیه در لیگ ۵۰۰ میلیون تومان. با این حساب اگر کاوه رضایی فقط ۲۰ بازی برای استقلال به میدان برود رقم قرارداد فصل آینده او حدودا ۳۰ میلیارد تومان می‌شود!

کاوه رضایی اکنون قراردادش را با تراکتور فسخ کرده تا به استقلال برگردد، ولی فتح‌الله‌زاده گفته ساپینتو، سرمربی استقلال او را نمی‌خواهد و به دنبال جذب یک بازیکن خارجی است. استقلال با ریسک بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی، قرارداد سیاوش یزدانی را یک‌طرفه فسخ کرد تا یک جای خالی باز کند.

رضایی در نیم‌فصل در حالی که هیچ پیش‌زمینه‌ای به مسئولان تراکتور نداد، قرارداد خود را یک‌طرفه در آخرین دقایق نقل و انتقالات زمستانی فسخ کرد و مدعی شد با تفاهم‌نامه‌ای که در اختیار دارد بازیکن استقلال است.

او که در ابتدای فصل حتی در تمرینات هم حضور داشت و در ترکیه هم با آبی‌پوشان آماده‌سازی کرد، به خاطر پافشاری مطهری برای ماندن در استقلال مجبور شد به تراکتور برود، اما حالا این بازیکن مدعی است که باید در تیم استقلال بازی کند.

در نشست کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال برای بررسی ادعای کاوه رضایی مسئولان باشگاه استقلال مدعی شدند تفاهم‌نامه‌ای را که مصطفی آجرلو با کاوه رضایی امضا کرده، قبول ندارند.

از طرفی تراکتوری‌ها هم که از رضایی بابت فسخ قرارداد یک‌طرفه شکایت کرده‌اند، ادعا دارند که این بازیکن نمی‌تواند در پیش‌‌فصل با دو باشگاه قرارداد امضا کند و در واقع برگه‌ای که در قالب تفاهم‌نامه میان او و مدیریت پیشین این باشگاه امضا شده سندیت ندارد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.