مسمومیت سریالی دانش‌آموزان قم؛ ۱۵ دانش‌آموز بر اثر گاز گرفتگی به بیمارستان اعزام شدند

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۷

به دنبال مسمومیت سریالی دانش‌آموزان در مدارس شهر قم، ویدیو و گزارش‌های رسیده به ایران اینترنشنال حاکی از آن است که دانش‌آموزان هنرستان دخترانه «حضرت زهرا» نیز در این شهر دچار گازگرفتگی شده و ۱۵ نفر از آنان به بیمارستان منتقل شدند.

بر اساس ویدیوها و گزارش‌های رسیده به ایران اینترنشنال، خانواده‌های این دانش‌آموزان با تجمع در روز دوشنبه ۱۷ بهمن، نسبت به گازگرفتگی فرزندانشان اعتراض کردند و خواستار پاسخگویی مسئولان و تعطیلی مدارس شدند.

آنها گفته‌اند که تا مشخص شدن جزییات دقیق این حوادث مایل به مدرسه رفتن فرزندانشان نیستند.

اما یکی از مسئولان این مدرسه علت مسمومیت دانش‌آموزان را بوی رنگ و اسپری اعلام و گازگرفتگی را رد کرد.

این در حالی است که منابع آگاه به ایران اینترنشنال گفتند که مسوولان هنرستان مانع اطلاع‌رسانی دانش‌آموزان به خانواده‌های خود یا استفاده از موبایل شده بودند.

این منابع آگاه اضافه کردند در حالی که مسوولان هنرستان خودشان ماسک به صورت زده بودند، با پنهان‌کاری درباره آنچه اتفاق افتاده، مدعی برگزاری «مانور» در هنرستان شدند.

ادعای برگزاری مانور در حالی است که این حادثه بارها تکرار شده و هر بار آمبولانس‌ برای خارج کردن دانش‌آموزان آسیب‌دیده وارد مدارس شده‌ است.

بر اساس این گزارش، در حالی که مدیر هنرستان در جریان این اتفاق در مدرسه حاضر نبود، دیگر مسوولان درباره غیبت او توضیح دقیقی به دانش‌آموزان ارائه نکردند.

یک منبع آگاه به ایران اینترنشنال گفت دانش‌آموزانی که قبلا دچار گازگرفتگی شدند، برای چندین ماه بیمار بوده‌اند و علائمی چون سردرد و سرگیجه و حالت تهوع داشته‌اند.

همزمان خبرگزاری صداوسیما خبر داد که دانش‌آموزان مدرسه «فاطمه الزهرا» در قم به علائمی چون تهوع،‌ سردرد، سرگیجه، بی حالی و ضعف بدنی دچار شده و نیروهای اورژانس در این مدرسه حاضر شدند.

گازگرفتی در این هنرستان در حالی است که پیش از این نیز دانش‌آموزان شش مدرسه در قم مسموم شده‌اند.

سیامک محبی، مدیر ناحیه چهار آموزش و پرورش قم، این ادعا را مطرح کرده که در پنج مدرسه «هیچ نوع آلودگی شناسایی نشده» و تنها در مدرسه دخترانه امامی، سه دانش‌آموز به دلیل نقص در سیستم گرمایشی مسموم شدند.

همچنین بیش از یک هفته گذشته، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم اعلام کرد که ۱۵ دانش‌آموز یک دبیرستان دخترانه در قم با علایم مسمومیت از جمله تهوع، استفراغ و سرگیجه به مراکز درمانی منتقل شدند بر اساس گزارش‌های رسیده به ایران اینترنشنال، علت مسمومیت دانش‌آموزان گازگرفتی بوده است.

بر اساس گزارش صداوسیما و خبرگزاری ایسنا، مدارس «قرائتی» پردیسان، «میثم» در منطقه سالاریه و دو مدرسه «طاها» و «امامی» از جمله مدارسی بوده‌اند که در روزهای اخیر گازگرفتگی دانش‌آموزان در آنها گزارش شده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر ورزشی
خبرها
جهان‌نما
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها