قرارداد ساپینتو با استقلال؛ ۶۰۰ هزار دلار به‌اضافه ۳۰۰ هزار دلار!

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۶

برخی رسانه‌‌ها امروز جزییاتی از قرارداد ساپینتو با استقلال را منتشر کردند. قراردادی که رقم پایه ۶۰۰ هزار دلار را دارد و با چند تبصره، به حدود یک میلیون دلار می‌رسد. اما باشگاه استقلال ضمن تکذیب آن، انتشار این قرارداد را غیرقانونی خوانده و قول پیگرد رسانه‌های منتشرکننده را داده.

پیش از این بارها گفته شده که فوتبال ایران، گاو شیرده خوبی برای بازیکنان و مربی‌های خارجی است. نمونه بارز آن قرارداد ویلموتس، کیروش، استراماچونی و تعداد زیادی بازیکن خارجی. قراردادهای خارجی‌‌های فوتبال ایران معمولا پس از شکایت انها به فیفا منتشر می‌شود، اما این‌بار روایت‌هایی از قرارداد ریکاردو ساپینتو منتشر شده که جالب است.

قراردادهای عجیب بازیکنان و کادرفنی استقلال در دوران مصطفی آجرلو، حاشیه‌های مختلفی داشته است. علی فتح‌الله‌زاده، میراث آجرلو را بمب بدهی هزار میلیارد تومانی خوانده است.

اما ظاهرا قرارداد ساپینتو با استقلال ۲ ساله است. سرمربی پرتغالی برای این فصل قراردادی ۶۰۰ هزار دلاری با استقلال بسته و برای فصل آینده مبلغ قرارداد ساپینتو با استقلال به ۷۲۰ هزار دلار می رسد. جمعه یک میلیون و ۳۲۰ هزار دلار. مبلغ یک میلیون و ۳۲۰ دلار اصل قرارداد ساپینتو برای دو فصل برای شخص او است و قرارداد دستیاران او جدای این پول به خودشان پرداخت خواهد شد.

در قرارداد ساپینتو و استقلال آپشن های مختلفی هم وجود دارد. مثلا یکی از آپشن های قرارداد پاداش ۱۵۰۰ دلاری به ازای هر برد است. همچنین در صورت رضایت مدیرعامل هم ۱۰۰ هزار دلار به قرارداد ریکاردو اضافه خواهد شد. بندی که به عجیب ترین شکل ممکن در اکثر قراردادهای استقلالی ها در این فصل وجود دارد و مصطفی آجرلو، مدیرعامل پیشین استقلال در قراردادها گنجانده است. ساپینتو برای قهرمان کردن استقلال در سوپرجام مبلغ ۱۵ هزار دلار پاداش دریافت کرده است. همچنین در صورت قهرمانی در جام حذفی ۵۰ و قهرمانی در لیگ برتر ۱۰۰ هزار دلار پاداش خواهد گرفت.

اما باشگاه استقلال این مبالغ را رد کرده است: «گمانه‌زنی‌ها و شایعاتی درخصوص قرارداد سرمربی استقلال در رسانه‌ها مطرح شده که باشگاه استقلال ضمن تکذیب این شایعات و گمانه‌زنی‌ها، این مساله را به صورت قانونی پیگیری خواهد کرد.»

استقلال افشای این قرارداد را غیرقانونی خوانده است: «هرگونه گمانه‌زنی در مورد قراردادها و اسناد باشگاه استقلال، خلاف قانون بوده و جزو اسناد محرمانه باشگاه محسوب می‌شود. باشگاه استقلال به طور قطع این موضوع را در نهادهای قانونی پیگیری خواهد کرد.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
چشم‌انداز
اقتصاد و بازار
امروز

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.