اختصاصی: جمال‌الدین آبرومند، دستیار قالیباف، بخشی از پول نیروهای نیابتی سپاه را تصاحب کرده

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۶

ایران‌اینترنشنال به اطلاعاتی اختصاصی دست یافته که نشان می‌دهد جمال‌الدین آبرومند، دستیار محمدباقر قالیباف و رییس پیشین بنیاد تعاون سپاه، حقوق صد دلاری نیروهای فاطمیون و زینبیون و حوثی‌های یمن را ماهی پانصد تا هزار دلار اعلام کرده و بخشی از این پول را خودش تصاحب کرده است.

به گزارش مجتبا پورمحسن از ایران‌اینترنشنال، نیروی قدس سپاه بیش از ۲۰۰ هزار جنگجو در خاورمیانه دارد اما به دلایل امنیتی، آنها را نصف این تعداد اعلام می‌کند.

به گفته یک فرمانده ارشد سپاه، حقوق حدود ماهیانه ۷۰۰ دلاری لشکر فاطمیون و زینبیون و حوثی‌های یمن به ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار کاهش یافته، اما فرماندهان نیروی قدس حقوق‌ این نیروها را به دولت ۵۰۰ تا هزار دلار اعلام می‌‌کنند.

اطلاعات اختصاصی رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد جمال‌الدین آبرومند علاوه بر تغییر غیرقانونی ارقام بودجه مصوب مجلس، در کنار قالیباف به نیروی قدس در پنهان کردن جزییات حقیقی مقصد پول‌های ارسالی برای نیروهای نیابتی و نیز مقدار حقوق این افراد، یاری می‌رساند.

بر اساس اطلاعات دریافتی، نیروهای حزب‌الله با دریافت ماهانه ۱۳۰۰ دلار از جمهوری اسلامی، بالاترین حقوق را در میان نیروهای نیابتی سپاه دریافت می‌کنند. این در حالی است که حداکثر حقوق نیروهای ایرانی سپاه در سوریه ۲۵۰ دلار است و حوثی‌های یمن ماهی صد دلار می‌گیرند.

بر اساس اطلاعات رسیده، آبرومند در فرایند لاپوشانی حساب مالی نیروی قدس، مقداری از پول دریافتی از بودجه دولت را شخصا تصاحب می‌کند.

زمستان گذشته نیز پس از افشای فایلی صوتی از فرماندهان سپاه پاسداران مشخص شد آبرومند در مقام رییس پیشین بنیاد تعاون سپاه با همکاری قالیباف، در فسادی ۱۳ هزار میلیاردی در شهرداری تهران نقش کلیدی داشته است.

در این پرونده، هدلینگ یاس وابسته به بنیاد تعاون سپاه، با دستور مستقیم خامنه‌ای قرار بود با فساد، پول شهرداری را به دست نیروی قدس برساند.

آبرومند در کنار مسعود مهردادی، جانشین اقتصادی بنیاد تعاون سپاه، و محمود سیف، مدیر یکی از شرکت‌های این بنیاد، حلقه اجرایی فساد حسین طائب، رییس پیشین اطلاعات سپاه، و محمدباقر قالیباف بودند، اما پس از افشای این فساد، اگرچه مهردادی و سیف به زندان محکوم شدند، اما آبرومند همچنان در کنار قالیباف آزاد ماند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

۲۴
۲۴
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.