ایرانیان شهرهای مختلف جهان در شنبه‌ اعتراضی دیگر، خواستار تروریست شناختن سپاه شدند

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۶

ایرانیان و کنشگران در شهرهای مختلف جهان در یک شنبه اعتراضی دیگر با برگزاری تجمع و تظاهرات در شهرهای خود، خواستار حمایت بین المللی از خیزش انقلابی مردم ایران و قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی شدند.

آمریکا: سن دیه گو، ساکرامنتو، لس‌آنجلس

ایرانیان و کنشگران ساکن آمریکا در شهر سن دیه گو با برگزاری تظاهراتی با خیزش انقلابی مردم ایران اعلام همبستگی کردند. در صف مقدم این تظاهرات، معترضان با پوشیدن لباس‌ شخصیت‌های سریال «سرگذشت ندیمه»، خواستار توجه جهانی به نقض حقوق زنان به دست جمهوری اسلامی شدند.

کنشگران در شهر ساکرامنتو ایالت کالیفرنیا نیز با برگزاری تظاهراتی در همبستگی با خیزش انقلابی مردم ایران، علیه جمهوری اسلامی شعار دادند. تظاهرات‌کنندگان با حمل بنر و عکس‌های کشته‌شدگان خیزش انقلابی، خواستار حمایت جهانی از معترضان در ایران شدند.

از سوی دیگر، خبرنگار ایران‌اینترنشنال از لس‌آنجلس گزارش داد ۱۶ هزار نفر از کنشگران و مردم این شهر به یاد ۱۶ هزار معترض زندانی، ترانه «برای» شروین حاجی‌پور را در لس‌آنجلس هم‌خوانی و ضبط خواهند کرد.

در همین حال، باب منندز، سناتور دموکرات آمریکایی، در توییتی نوشت: «جامعه مدنی ایران دارد به وضوح پیام هشدار خود را به جامعه جهانی ارسال می‌کند. رژیم ایران دارد از قوه قضاییه به عنوان سلاحی که هیچ رویه قانونی ندارد برای ساکت کردن اعتراضات استفاده می‌کند.»

کانادا: ونکوور، کلگری، مونترال

ایرانیان ساکن کانادا در شهر ونکوور با برگزاری تجمع و تظاهرات خواستار حمایت جهانی از خیزش انقلابی مردم ایران و حفاظت بین‌المللی از معترضان شدند. تظاهرات‌کنندگان همچنین بر لزوم تروریست شناخته شدن سپاه پاسداران و افزایش فشارها بر جمهوری اسلامی تاکید کردند.

ایرانیان در شهر کلگری نیز با برگزاری تجمعی با خیزش انقلابی مردم ایران اعلام همبستگی کردند. شرکت‌کنندگان در این تجمع با سردادن شعارهایی علیه جمهوری اسلامی و نمایش عکس کشته‌شدگان و معترضان زندانی، خواستار حمایت جهانی از جنبش آزادی‌خواهی مردم ایران شدند.

در مونترال نیز، ایرانیان و کنشگران در تظاهراتی که به دعوت سندیکاهای استان کبک برگزار شد، شرکت کرده و علیه جمهوری اسلامی شعار دادند.

آلمان: کاسل، هامبورگ، برمن، فرانکفورت، کلن

ایرانیان و کنشگران ساکن شهرهای هامبورگ، فرانکفورت، برمن، کلن و کاسل آلمان با برگزاری تظاهرات‌، بر حمایت از خیزش انقلابی مردم ایران و لزوم تروریست شناختن سپاه و سرنگونی جمهوری اسلامی تاکید کردند.

بریتانیا: لندن

ایرانیان و کنشگران بریتانیا در لندن نیز با برگزاری تظاهراتی ضمن اعلام همبستگی با معترضان ایران، خواستار قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی شدند.

تقاضای ایرانیان بریتانیا برای تروریست شناختن سپاه در حالی صورت می‌گیرد که روزنامه تلگراف در گزارشی درباره تروریست شناختن سپاه در بریتانیا نوشت این موضوع در کابینه این کشور دو دستگی ایجاد کرده است.

این گزارش افزود در حالی که وزارت کشور بریتانیا خواهان تروریست شناختن سپاه است، وزارت خارجه به دلیل نگرانی از قطع دسترسی دیپلماتیک به ایران با این اقدام مخالفت می‌کند.

سوئد: گوتنبرگ، کارلستاد

ایرانیان و کنشگران سوئد نیز با برگزاری تجمعاتی در شهرهای گوتنبرگ و کارلستاد خواستار قرار گرفتن سپاه در فهرست تروریسم و اخراج دیپلمات‌های جمهوری اسلامی از کشورهای مختلف شدند.

علیرضا آخوندی، نماینده ایرانی‌تبار پارلمان سوئد، به ایران‌اینترنشنال گفت: تروریستی اعلام کردن سپاه برای کشورهای اروپایی سالیانه هزار میلیارد یورو هزینه دارد. ما باید آنها را قانع کنیم که این قدم در آینده به نفع همه است.

آخوندی خاطرنشان کرد: وزیر خارجه سوئد با قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست تروریسم موافق نیست.

دانمارک

تعدادی از ایرانیان در کپنهاگ دانمارک با در دست گرفتن تصاویر معترضانی که چشمان خود را بر اثر شلیک ماموران امنیتی از دست داده‌اند و اجرای پرفورمنس هنری خواستار اخراج سفیر جمهوری اسلامی شدند. تظاهرات‌کنندگان شعار دادند: «بلوچستان، کردستان، چشم و چراغ ایران.»

نروژ، اتریش، ایتالیا، گرجستان

ویدیوهای ارسالی به ایران‌اینترنشنال همچنین نشان می‌دهد ایرانیان و کنشگران در شهرهای وین اتریش، میلان ایتالیا و تفلیس گرجستان و در نروژ نیز برای حمایت از اعتراضات در ایران و در پشتیبانی از حقوق آن‌ها تجمع برگزار کردند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
خبر ورزشی
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.