زلنسکی: برای عضویت در اتحادیه اروپا یک روز را هم از دست نخواهیم داد

جمعه ۱۴۰۱/۱۱/۱۴

ولودیمیر زلنسکی، رییس‌جمهوری اوکراین که میزبان رهبران اتحادیه اروپا در کی‌یف بود، وعده داد برای حرکت به سمت عضویت در این اتحادیه «یک روز» را هم تلف نخواهد کرد.

زلنسکی روز جمعه ۱۴ بهمن در پیامی در تلگرام که همراه با ویدیوی ورود مقامات اروپایی به نشست اتحادیه اروپا در کی‌یف منتشر شد، گفت: «هدف ما کاملا روشن است: آغاز مذاکرات برای عضویت اوکراین [در اتحادیه اروپا].»

او افزود: «ما حتی یک روز را در کار خود برای نزدیک‌تر کردن اوکراین و اتحادیه اروپا از دست نخواهیم داد.»

شارل میشل، رییس شورای اروپا نیز روز جمعه پس از نشستی که به روند الحاق کی‌یف به اتحادیه اروپا اختصاص داشت، گفت: «اوکراین اتحادیه اروپا است؛ اتحادیه اروپا اوکراین است».

میشل در یک کنفرانس مطبوعاتی در کنار ولودیمیر زلنسکی و اورسولا فون در لاین، رییس کمیسیون اروپا، تاکید کرد: «آینده اوکراین با اتحادیه اروپا است.»

مقامات ارشد اتحادیه اروپا در حالی در کی‌یف گرد هم آمدند تا حمایت خود را از روند الحاق اوکراین نشان دهند که حملات روسیه در شرق این کشور شدت گرفته است.

این اجلاس تقریبا یک سال پس از آغاز تهاجم روسیه به اوکراین برگزار شد.

رییس شورای اروپا پس از ورود به پایتخت اوکراین در توییتر وعده داد از اوکراین حمایت کند.

اوکراین از سال گذشته کاندیدای رسمی عضویت در اتحادیه اروپا بوده است. این روند، روند سختی است که نیاز به اصلاحات زیادی دارد و ممکن است سال‌ها طول بکشد اما کی‌یف امیدوار است سرعت آن را افزایش دهد.

پیش از آغاز نشست روز جمعه، رییس‌جمهوری اوکراین همچنین خواستار تقویت بیشتر فشار بین‌المللی بر روسیه شد و گفت: «هر قدمی برای ادغام بیشتر اوکراین در اتحادیه اروپا منبع الهام برای مردم ماست.»

پربیننده‌ترین‌ها

خبر
میراث ناملموس
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید