تجمع مردم زلزله‌زده خوی در اعتراض به کمبود چادر و امکانات گرمایشی در سرمای زیر صفر

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۳

با گذشت بیش از پنج روز از زمین‌لرزه خوی و مناطقی از آذربایجان غربی، مردم خوی در اعتراض به کمبود چادر و وسایل گرمایشی برای زلزله‌زدگان مقابل ساختمان فرمانداری تجمع کردند. بسیاری از مردم چند شب را در سرمای زیر صفر درجه این روزها با کمبود چادر سپری کرده‌اند.

بر اساس ویدیوهای رسیده به ایران‌اینترنشنال، مردم خوی شامگاه چهارشنبه در پی وضعیت بحرانی در این منطقه پس از زمین‌لرزه و ناتوانی مسئولان در کمک‌رسانی، مقابل ساختمان فرمانداری تجمع کردند و خواستار چادری برای سرپناه شدند.

یکی از مخاطبان ایران‌اینترنشنال نیز با ارسال ویدیویی از خوی در شامگاه سه‌شنبه ۱۱ بهمن، گفت با اینکه وضعیت زلزله‌زدگان بسیار نابسامان است، بسیجی‌ها زلزله‌زگان معترض را کتک می‌زنند و به آنها فحش می‌دهند.


عادل نجف زاده، نماینده خوی در مجلس، به ایسنا گفت نیاز مردم به چادر لحظه به لحظه در حال افزایش است و بسیاری از مردم هنوز خدمات دریافت نکرده‌اند.

چند نفر از دهیاران روستاهای اطراف خوی نیز در مصاحبه با اعتماد از وضعیت امدادرسانی به اهالی شکایت کردند.

دهیار «زاویه حسن‌خان» به اعتماد گفت: «روستای ما جزو مناطقی بود که خسارت زیادی دید. تعداد مصدومان‌ هم بالا بود. یکی از جان‌باختگان هم مربوط به روستای ما است. ۱۵۰ چادر دریافت کردیم اما چه فایده ۴۰۰ خانوار بدون چادر ماندند. هیچ اقلامی هم نداریم. نه نانی، نه پتویی... هیچی نداریم.»

دهیار «بدلان» نیز به اعتماد گفت: «من از استاندار با اصرار چند عدد چادر گرفتم. گاهی هم خیرین برای‌مان اقلام می‌آورند. من از برخی مسئولان مربوطه پیگیری کردم، گفتند وضعیت خوی خراب است و ما نمی‌توانیم به شما رسیدگی کنیم.»

در حالی که مردم مناطق زلزله‌زده به کمبود کمک‌های امدادی از سوی دولت معترضند، قوه قضاییه حسابی را که کریم باقری برای جمع‌آوری کمک به زلزله‌زدگان خوی معرفی کرده بود، مسدود کرده است.

میزان، خبرگزاری قوه قضاییه، درباره مسدود شدن حساب کریم باقری، این اقدام باقری را «بدون هماهنگی و اخذ مجوز از سازمان‌های ذیربط» توصیف کرد و نوشت این حساب با اعلام سازمان هلال احمر و دستور قضایی موقتا مسدود شده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما
خبرها

شنیداری

پادکست‌ها