یک رسانه اسرائیل: دستگاه‌های امنیتی کشور نگران اقدامات تلافی‌جویانه جمهوری اسلامی هستند

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱

کانال ۱۱ تلویزیون اسرائیل گزارش داد دستگاه‌های امنیتی این کشور نگران هستند که جمهوری اسلامی بخواهد برای گرفتن انتقام از دو حمله پهپادی اخیر در اصفهان و مرز عراق و سوریه، اقداماتی را علیه اسرائیل یا شهروندان اسرائیلی خارج از این کشور انجام دهد.

بر اساس این گزارش، از جمله سناریوهایی که دستگاه‌های امنیتی اسرائیل در حال بررسی آن هستند، تلاش تهران برای حمله به گردشگران یا چهره‌های اسرائیلی در کشورهای دیگر است.

همزمان، ارتش اسرائیل نیز سطح آمادگی خود را برای مقابله با اقدام احتمالی ایران در زمینه شلیک موشک یا پهپاد از کشورهای منطقه، از جمله سوریه، یمن و عراق افزایش داده است.

شامگاه یک‌شنبه ۹ بهمن، پهپادها کاروانی از کامیون‌ها را در منطقه تحت نفوذ ایران در شرق سوریه هدف قرار دادند.

این حمله بلافاصله پس از عبور کامیون‌ها از عراق به خاک این کشور صورت گرفت.

آمادگی‌ها در اسرائیل پس از آن افزایش یافت که یک مقام ایرانی که نامش فاش نشده، به الجزیره گفت اسرائیل مسوول حمله به تاسیسات نظامی در اصفهان بوده و تهدید کرد که جمهوری اسلامی به این اقدام پاسخ خواهد داد.

این مقام ایرانی گفت: «کسی که با آتش بازی می‌کند، نخستین فردی خواهد بود که می‌سوزد.»

هم‌زمان وال استریت ژورنال در گزارشی نوشت تاسیساتی که در اصفهان هدف حمله پهپادی قرار گرفت در زمینه تولید و توسعه تسلیحات پیشرفته فعالیت می‌کرده است.

این روزنامه آمریکایی به نقل از منابعی اعلام کرد علی‌رغم آن که تصاویر منتشر شده در ایران خسارتی جزیی به ساختمان هدف قرار گرفته شده در اصفهان را نشان می‌دهد، این عملیات موفقیت‌آمیز بوده است.

نگرانی‌ها از اقدام تروریستی جمهوری اسلامی علیه اتباع اسرائیلی در حالی است که چند ماه پیش مقام‌های اسرائیلی با هشدار نسبت به تلاش عوامل ایران برای انجام حمله‌های تروریستی علیه شهروندان اسرائیلی در ترکیه، از همه شهروندان اسرائیلی خواسته بودند فورا این کشور را ترک کنند.

در آن زمان نیز کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل گزارش داد جمهوری اسلامی از چند ماه پیش از آن، در حال طراحی حمله‌های تروریستی بوده و ظاهرا هدف این حمله‌ها انتقام‌جویی از اسرائیل برای کشته شدن مشکوک مقام‌های ارشد ایرانی بوده است.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
جهان‌نما
میراث ناملموس

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید