پژمان درستکار در آستانه مسابقات رنکینگ‌دار کشتی، مرخصی بدون حقوق گرفت!

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۰

پژمان درستکار، سرمربی تیم‌ملی کشتی آزاد ایران یک ماه مرخصی گرفته و در یکی از مهمترین رقابت‌های بین‌المللی کشتی، حضور ندارد. به گفته سخنگوی فدراسیون، در مسابقات رنکینگ دار اتحادیه جهانی کشتی، دو مربی دیگر،ِ تیم ملی را هدایت می‌کنند. دبیر هم گفته درستکار مرخصی بدون حقوق گرفته است.

درحالی که تیم ملی کشتی آزاد ایران با همه ستاره‌ها و توان خود در زاگرب حاضر می‌شود، اما تیم ملی بدون سرمربی در زاگرب روی تشک می‌رود. تورنمنت کشتی آزاد رنکینگ دار اتحادیه جهانی کشتی روزهای ۱۲ تا ۱۶ بهمن ماه در شهر زاگرب کرواسی برگزار می شود.

علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی اعلام کرده درستکار مرخصی بدون حقوق گرفته است: پژمان درستکار حدود ۴ ماه پیش نامه مرخصی خود را به دست من رساند. در آن نامه به اواخر بهمن ماه اشاره کرده بود که بتواند به مرخصی برود اما ناخواسته مشکل او به اواخر دی ماه خورد و مجبور شد به کار شخصی‌اش برسد. درستکار مرخصی بدون حقوق از من درخواست کرد و گفت مشکلات شخصی دارم و باید به آن رسیدگی کنم.»

او گفت: «پژمان درستکار بعد از دوسال و نیم درخواست مرخصی کرده و نمی توانستم به او نه بگویم. امیدوارم هرچه زودتر مشکلش حل شود و به اردو بیاید تا شاگردانش را برای مسابقات آینده آماده کند.»

با این شرایط و به گفته سخنگوی فدراسیون، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد که در آمریکا بسر می‌برد، به کرواسی سفر نخواهد کرد: «آقایان احسان امینی و اباذر اسلامی به عنوان مربی تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات رنکینگ جهانی حضور دارند.»

تیم ایران با ۶ چهره شاخص خود به این مسابقات می‌رود؛ رضا اطری، یونس امامی، حسن یزدانی،‌ علی سوادکوهی، امیر علی آذر پیرا و امیرحسین زارع، شش کشتی گیر ایران در تورنمنت رنکینگ‌دار زاگرب هستند.

پژمان درستکار درحالی بالای سر تیم نیست که اردوی تیم ملی و همچنین مسابقات قهرمانی کشور بزرگسالان نیز که یکی از مراحل انتخابی تیم ملی است با غیبت او برگزار شده است.

پیش از این از سوی فدراسیون کشتی نام درستکار و احسان امینی به عنوان کادر فنی ایران در این مسابقات اعلام شده بود. حتی علیرضا دبیر دیروز گفت: «فدراسیون تمام تلاش خود را می‌کند تا ویزای درستکار هم به موقع صادر شود و بتواند به کشتی گیران تیم ملی برسد. اما اگر شرایط به گونه‌ای باشد که نتواند در زاگرب حضور داشته باشد، مربیانی داریم که می توانند به خوبی تیم ملی را هدایت کنند.»

سخنگوی فدراسیون هم گفته است: «به هیچ عنوان مشکلی بین فدراسیون کشتی و پژمان درستکار وجود ندارد. درستکار از قبل درخواست خود را به مدیرتیم های ملی داده بود و با آن موافقت شده بود. قرار بود در بهمن به مرخصی بروند اما به دلیل مشکلات شخصی درخواست کردند که زودتر به مرخصی بروند.»

پربیننده‌ترین‌ها

خبر
میراث ناملموس
جهان‌نما

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید