هراس ادامه‌دار از حضور تماشاگران در ورزشگاه آزادی؛ پرسپولیس بلیت را ارزان کرد اما نه‌چندان

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۰

پس از انتقادات فراوان به قیمت بلیت استادیوم آزادی در بازی استقلال-ملوان، بلیت‌فروشی بازی پرسپولیس-آلومینیوم با کاهش ۵۰ درصدی قیمت جایگاه ویژه و پشت دروازه شروع شد؛ ۵۰۰ هزار تومان، ۱۵۰هزار تومان و ۵۰ هزار تومان. جذابترین بلیت،‌ هنوز گران است و البته فقط ۵ هزار بلیت فروخته می‌شود.

هفته گذشته مسابقه استقلال - ملوان با استقبال اندک تماشاگران برگزار شد، هرچند که همان تعداد اندک هم وریا غفوری و علی کریمی را تشویق کردند؛ دو فوتبالیستی که در ماه‌های گذشته سمت مردم ایستادند و خیزش انقلابی حمایت کردند.

اما نکته مهم در برگزاری با تماشاگر مسابقه در ورزشگاه پیر آزادی، قیمت بلیت‌های بازی بود؛ جایگاه ویژه یک میلیون تومان، روبروی جایگاه ۲۰۰ هزار تومان و پشت دروازه ۱۰۰ هزار تومان. قیمت‌هایی که حتی از بلیت کنسرت و سینما در ایران هم گرانتر بود.

پرسپولیس اما برای بازی با آلومینیوم اراک قیمت را شکسته است؛ جایگاه ویژه ۵۰۰ هزار تومان، روبروی جایگاه ۱۵۰ هزار تومان و پشت دروازه ۵۰ هزار تومان.

نکته اینجاست که پرطرفدارترین بلیت که همان روبروی جایگاه است، هنوز هم آنقدر گران است که هواداران معمولی پرسپولیس نتوانند آن را بپردازند.

به نظر می‌رسد سیاست محدود کردن تماشاگران که بجای ظرفیت ۳۰ درصدی استادیوم آزادی (حدود ۲۵ هزار صندلی) فقط به ۵ هزار نفر بلیت‌ می‌فروشد و گران‌فروختن بلیت‌های ویژه و پرطرفدار، همچنان در دستور کار جمهوری اسلامی است؛ ترس از گسترش خیزش سراسری به ورزشگاه‌ها، باعث شده مجوز ورود تماشاگران به ورزشگاه‌ها با هراس و به شروط هماهنگی باشگاه‌ها با نهادهای امنیتی صادر شود. هراسی که اجازه نداد بازی پربرخورد فولاد - پرسپولیس با تماشاگر برگزار شود.

و البته نباید فراموش کرد زنان از همین ۵ هزار بلیت هم هیچ سهمی ندارند.

تیم‌های فوتبال پرسپولیس و آلومینیوم اراک چهارشنبه (۱۲ بهمن) در هفته هجدهم لیگ خلیج‌فارس به مصاف یکدیگر می‌روند و بلیت‌فروشی این دیدار از ساعت ۱۰:۳۰ امروز (دوشنبه) آغاز شد.

همچنین، بلیت فروشی برای طبقه دوم که احتمال فروپاشی و ریزش دارد، غیر فعال است.

به هرحال هواداران پرسپولیس بعد از ۱۲ هفته می‌توانند بازی تیم خود را از نزدیک تماشا کنند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

چشم‌انداز
خبرها
کاوش
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.