فاجعه تعرض جنسی به کودکان در مشهد؛ وقتی متولی فوتبال مسئولیت نمی‌پذیرد

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۹

امروز هیات رئیسه فدراسیون فوتبال و مدیران تیم‌های لیگ برتری با اعضای فراکسیون ورزش مجلس نشست داشتند، اما درباره همه چیز حرف زدند،‌ غیر از #تعرض_جنسی به کودکان فوتبالیست در مشهد. مهدی تاج هم پس از نشست مسئولیت هیچ چیزی را نپذیرفته و بر عهده دادستانی گذاشته است!

ظهر امروز هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با اعضای فراکسیون ورزش مجلس نشستی را برگزار کردند. مطابق ویدئوها و خبرهایی که از این نشست بیرون آمده، دغدغه نمایندگان، اعضای هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال، شرکت تجهیز و مدیران تیم‌های لیگ برتری، پول و بودجه بوده است.

این درحالی است که در ۱۰ روز گذشته تعرض جنسی به ۱۵ کودک فوتبالیست در مدرسه فوتبالی در مشهد، یکی از مهمترین خبرهای ورزش ایران بود.

مهدی تاج اما در نخستین واکنش به این فاجعه، پس از جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با اعضای فراکسیون ورزش مجلس همه مسئولیت را از دوش خود و فدراسیون فوتبال برداشت: «این موضوع را باید از طریق دادستان مشهد پیگیر شوند چرا که آنها به‌صورت تخصصی روی این موضوع کار می‌کنند، آنچه در رسانه‌ها مطرح شده همه واقعیت نبوده است.»

تاج به عنوان پرقدرت‌ترین مدیر فعلی فوتبال ایران درحالی به سادگی از کنار این فاجعه گذشته که هیات فوتبال خراسان رضوی و مشهد در روزهای گذشته تلاش کرده‌اند تعرض به نوجوانان فوتبالیست را کتمان‌ کنند، یا کم‌اهمیت جلوه دهند و یا افکار عمومی را با شانه‌خالی کردن از پاسخگویی، سردرگم کنند.

از سوی دیگر به نظر نمی‌رسد که مجلس دراین باره واکنشی داشته باشد. محمد مهدی فروردین رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی که از جلسه عصر امروز تاج با نمایندگان خبر داده، گفت: «امروز بعدازظهر مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال برای ارائه توضیحات درباره اتفاقات اخیر فوتبال، تیم ملی، عملکرد در جام جهانی فوتبال و ویدیو چک به اعضای این فراکسیون خواهد داد.»

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبر
حرف آخر با پوریا زراعتی

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید