تعرض جنسی به ۱۵ کودک فوتبالیست؛ جای متهم و شاکی عوض می‌شود!

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۹

درحالی که مسئولان فوتبال ایران به فکر جذب بودجه از مجلس در فصل تصویب بودجه سال آینده هستند، خانواده‌های کودکان فوتبالیست قربانی تعرض جنسی در مشهد، ناامید از هیات فوتبال، عطای پیگیری از متولی اصلی فوتبال را به لقایش بخشیده‌اند؛ عده‌ای در حمایت از مربی متهم به تعرض، تجمع کردند!

تحولات فوتبال ایران در کاریکاتوری ترین و فجیع‌ترین حالت خود در حال اتفاق افتادن است؛ مدیران ارشد فوتبال ورشکسته‌ای که گرفتار بدهی‌های بین‌المللی و داخلی است، به مجلس رفت تا سهمی از بودجه سال آینده دولت بگیرد.

از سوی دیگر مهمترین خبر فوتبال ایران در دو هفته گذشته، وارونه شده است؛ هیات فوتبال مشهد تلاش می‌کند جای شاکی و متهم در پرونده تعرض جنسی به ۱۵ فوتبالیست نوجوان در یک مدرسه فوتبال مسکوت بماند.

بی‌پناه مثل خانواده کودکان فوتبالیست قربانی تعرض جنسی در مشهد

درحالی که قرار بود خانواده‌های کودکان در هیات فوتبال خراسان رضوی پیگیر شکایت از مربی متهم به تعرض جنسی شوند، اما خبر می‌رسد برخی به حمایت از مربی به جای آنها در ساختمان هیات فوتبال حاضر شده‌اند!

سایت طرفداری دراین باره نوشته است: «خانواده های شاکی قرار بود روز گذشته راس ساعت ۱۷ در هیات فوتبال استان برای پیگیری شکایت خود حاضر شوند اما گویا حسین بادامکی (رییس هیات فوتبال مشهد)، محسن حیدری (دبیر هیات فوتبال خراسان رضوی) و قاسم اخلاقی (عضو هیات فوتبال مشهد)، این موضوع را به فرد متهم به تعرض اطلاع می دهند و او هم جمعی از دوستان و آشنایان را به هیات فوتبال می فرستد تا این بار تجمعی به نفع شخص متهم برگزار شود»!

خانواده کودکان پس از اطلاع از جلسه حامیان مربی متهم به فساد اخلاقی در هیات فوتبال، قید حضور در هیات فوتبال و پیگیری پرونده را می زنند و وارد ساختمان نمی شوند.

پس از این نشست، مربی متهم به تعرض جنسی، در روبیکا تصاویر جلسه حامیانش که گفته می شود برخی از آنها اقوامش بوده‌اند، چت هایی که از سوی افراد ناشناس از او حمایت شده و همچنین پیغامی برای تشکر از افراد حاضر در جلسه منتشر می‌کند.

«ع.پ»، متهم پرونده پیش از این به روزنامه اعتماد گفته بود که از دو خبرنگار مشهدی به دلیل نشر اکاذیب و افترا شکایت کرده: «تمام مطالب و اتهامات کذب محض است. این نقشه و توطئه ضدانقلاب علیه مسائل دینی و اعتقادی نظام بود و از شبکه‌های معاند آمریکا سرچشمه می‌گرفته.»

او همچنین خبر داده بود در حمایت از او به زودی تجمعی برگزار می‌شود.

کسی گردن نمی‌گیرد

در دو هفته گذشته، هیات فوتبال خراسان رضوی و مشهد تاکید فراوانی داشتند که هیچ شکایتی از خانواده‌های این فوتبالیست‌های نوجوان دریافت نکرده‌اند. از سوی دیگر تصویر شکایت خانواده‌ها به حراست اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی منتشر شد. به همین دلیل مسئولان فوتبال خراسان رضوی تلاش کردند اصل ماجرا را کتمان کنند.

تلاش‌ها در مدت گذشته برای مسکوت ماندن و لاپوشانی این فاجعه بوده است.

اگر تا هفته گذشته از قول وزیر ورزش گفته می‌شد «موضوع به گستردگی که مطرح شده، نیست» و یا هیات فوتبال استان خراسان رضوی و شهر مشهد با پاسکاری و اظهارات متناقض در تلاش برای سردرگم‌کردن افکار عمومی بودند، روز گذشته روزنامه فرهیختگان، ارگان رسانه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی نوشت: «اصل ماجرا به گستردگی چیزی که در ابتدا عنوان شده بود، نیست. برخلاف ادعای اولیه که ۱۵ خانواده درگیر این ماجرا بوده و به دنبال طرح شکایت بوده‌اند» اما طبق اطلاعاتی که رسیده است در این ماجرا فقط ۴ خانواده درگیر بوده‌اند.»

از سوی دیگر امروز مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران در حاشیه نشست هیات رئیسه فدراسیون فوتبال و مدیران تیم‌های لیگ برتری با اعضای فراکسیون ورزش مجلس، در نخستین واکنش به تعرض جنسی به ۱۵ فوتبالیست نوجوان گفت: «این موضوع را باید از طریق دادستان مشهد پیگیر شوند چرا که آنها به‌صورت تخصصی روی این موضوع کار می‌کنند، آنچه در رسانه‌ها مطرح شده همه واقعیت نبوده است.»

پیشتر گفته‌شده دادستان مشهد اجازه مصاحبه را به طرفین پرونده نداده است. عضو هیات فوتبال مشهد درباره منع از مصاحبه گفته بود: «دادستان به ما اجازه مصاحبه نداده است و گفته به این موضوع ورود نکنیم.» موضوعی که تایید یکی از والدین کودکان را هم با خود دارد.

قرار بود پنجشنبه هفته گذشته تیم این مدرسه فوتبال یک مسابقه رسمی برگزار کند، اما این مسابقه در آخرین دقایق لغو شد. سایت طرفداری در این‌باره نوشته است: «از یک سو گفته می شود با دستور اداره کل ورزش و جوانان و پیگیری نهادهای قضایی و امنیتی و در راستای برخورد با باشگاه های فاقد مجوز، این بازی لغو شده.»

به وضوح مسئولان در رده‌های مختلف برای مسکوت گذاشتن پرونده و گذشت زمان بر آن تلاش می‌کنند.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

رنگ زندگی - آسیای مرکزی
خبر
گلچین نوروزی - رستاک قسمت اول

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید