واکنش وزارت ورزش به خبر اختصاصی ایران اینترنشنال درباره پناهندگی عاطفه احمدی

شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۸

روابط عمومی وزارت ورزش درباره پناهندگی عاطفه احمدی، پرچمدار ایران در المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن و نفر اول اسکی ایران به آلمان اعلام کرد هنوز موضوع تیم ملی اسکی در شورای برون مرزی به بحث گذاشته نشده و عاطفه احمدی نیز به صورت انفرادی اقدام به دریافت ویزای فرانسه کرده است.

عاطفه احمدی، پرچمدار ایران در المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن و نفر اول اسکی ایران در گفتگو با ایران اینترنشنال از پناهندگی خود به آلمان خبر داد.

او در گفت‌وگو با آرمین قبادی‌پاشا دلیل این تصمیم را کنار گذاشته شدن از تیم اعزامی به مسابقات فرانسه اعلام کرد: «من به فدراسیون و کمیته فنی اعلام کردم برای آمادگی به اروپا می‌رود. حتی گفتم در انتخابی‌ها شرکت می‌کنم تا نفر اول بمانم و عضو ثابت تیم ملی باشم.»

احمدی گفت: «اما خبردار شدم اسم من از تیم اعزامی به بازی‌های جهانی خط می‌خورد و حتی ممکن است برای همیشه از تیم‌ ملی حذف شوم. این خیلی سخت بود. من در سن ۲۲ سالگی، پنج سال است نفر اول ایران هستم و بهترین رکورد زنان ایران در مسابقات جهانی دست من است.»

از سوی دیگر عباس نظریان، رییس فدراسیون اسکی در واکنش به پناهندگی پرچمدار ایران در المپیک زمستانی ۲۰۲۲ گفت: «فعلا که شوکه شده‌ایم. امیدوارم این خبر درست نباشد. او جزو خوب‌های اسکی ایران بود و همه‌گونه از این ورزشکار حمایت کردیم و چیزی برایش کم و کسر نگذاشتیم.»

نظریان گفت: «کسانی که در آغاز هفته دوم لیگ اسکی در پیست بودند فکر می‌کردند احمدی خواب مانده یا تصادف کرده است. در واقع هیچ‌کدام تصور نمی‌کردند که او از ایران رفته باشد. این یک تصمیم شخصی بوده و به نظر می‌رسد از چندی قبل برای آن برنامه‌ریزی شده است. امیدوارم این خبر درست نباشد .... اسم احمدی را برای سفر به روسیه و تمرین در آنجا نیز داده بودیم اما در یک کار انجام شده قرار گرفتیم.»

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خبر
خبر ورزشی
میراث ناملموس

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید