وزارت خارجه فرانسه از شرایط بد لوئی آرنو، شهروند این کشور، در زندان اوین خبر داد

جمعه ۱۴۰۱/۱۱/۰۷

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه با تایید بازداشت یک تبعه خود به نام لوئی آرنو در ایران گفت: او ۲۸ سپتامبر در حالی که بعنوان گردشگر به ایران رفته بود بازداشت شد و در حال حاضر در شرایط بدی در زندان اوین نگهداری می‌شود.

او خاطرنشان کرد: دسترسی کنسولی به این شهروند ۳۵ ساله فرانسوی در ۲۰ آذر میسر شده است.

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه با اشاره به وضعیت وخیم جسمانی برنارد فلين، دیگر شهروند فرانسوی زندانی در ایران، گفت: خودداری مقامات جمهوری اسلامی از ارائه خدمات درمانی به فلین غیر قابل پذیرش است.

سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه در ارتباط با تلاش‌ها برای احیای برجام گفت: برجام در وضعیت بن بست قرار دارد. در گفت‌وگوی روز گذشته وزیران خارجه فرانسه و‌ایران، بر این نکته تاکید شد که جمهوری اسلامی مسئول کامل بن بست کنونی است.

او افزود: «تنش‌های هسته‌ای که تهران ایجاد می کند، به تضعیف پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای منجر می‌شود. ما به همراه شرکای خود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای بسیج شده‌ایم.»

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه درباره قرار گرفتن سپاه در فهرست تروریسم اظهارنظر نکرد اما گفت: با شرکای خود درباره تدابیر تحریمی جدید علیه سپاه پاسداران در حال همکاری هستیم و در این مورد هیچ استثنایی قائل نخواهیم شد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

پوشش ویژه
پوشش ویژه
پوشش ویژه
پوشش ویژه

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.