ادامه خیزش انقلابی با شعاردهی، آتش زدن نمادهای حکومت و ادای احترام به کشته‌شدگان

جمعه ۱۴۰۱/۱۱/۰۷

خیزش انقلابی مردم علیه جمهوری اسلامی با شعاردهی، شعارنویسی، آتش زدن نمادهای حکومت و ادای احترام به معترضان کشته و اعدام شده، در نقاط مختلف کشور ادامه یافت.

ویدیوهای فرستاده‌شده به ایران‌‌اینترنشنال نشان می‌دهد شامگاه پنجشنبه ششم بهمن، طنین شعارها علیه جمهوری اسلامی در نقاط مختلف تهران از جمله پونک، سعادت‌آباد، شهرک باقری و باغ فیض شنیده شد.

ویدیوی ارسالی دیگر به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد شامگاه پنجشنبه، مردم معترض در محله تهرانپارس تهران شعارهایی همچون «رضا شاه روحت شاد» و «شاهزاده کجایی به داد ما بیایی» سر ‌دادند.

شعارنویسی علیه جمهوری اسلامی نیز به صورت گسترده ادامه دارد. یکی از مخاطبان ایران‌اینترنشنال ویدیویی را بامداد جمعه از فرمانیه تهران فرستاده که نشان می‌دهد معترضان شعارهای «مرگ یر خامنه‌ای» و «تهران شده آماده فرمان بده شاهزاده» را بر دیواری از این محله نوشته‌ بودند.

ویدیویی دیگری که ایران‌اینترنشنال از اصفهان دریافت کرده نیز نشان می‌دهد معترضان بر روی دیواری از شهر شعار «مرگ بر خامنه‌ای» و «زن، زندگی، آزادی» را نوشتند.

تخریب نمادهای جمهوری اسلامی نیز در نقاط مختلف ادامه دارد. ویدیوی ارسال‌شده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد شامگاه پنجشنبه ششم بهمن، معترضان بنری با تصویر قاسم سلیمانی را سوزاندند و برای محقق شدن شعار «زن زندگی آزادی» و برای آزادی توماج و سایر زندانیان سیاسی در بند اعلام کردند که «وکالت می‌دهیم».

از سوی دیگر، ادای احترام معترضان به کشته‌شدگان و اعدام‌شدگان در خیزش انقلابی نیز ادامه دارد. بستگان محمدمهدی کرمی، معترض اعدام‌شده، روز پنجشنبه ششم بهمن‌ماه بر سر مزار محمد حسینی دیگر معترض اعدام‌شده و نیما نوری و مهدی حضرتی، از کشته‌شدگان اعتراضات رفتند.

ویدیوی ارسالی به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد پنجشنبه ششم بهمن، مردم بر مزار سید محمد حسینی، معترض اعدام‌شده، در «بهشت علی» اشتهارد حاضر شده و از او به عنوان قهرمان ایران یاد کردند.

یکی از مخاطبان ایران‌اینترنشنال با ارسال ویدیویی نشان می‌دهد که بر سر مزار چند تن از کشته‌شدگان خیزش انقلابی ایران حاضر شده و با آنان پیمان می‌بندد که نام و یادشان را زنده نگه‌ خواهد داشت و انتقام خونشان گرفته خواهد شد.

برادر عرفان خزایی، از جوانانی که در جریان خیزش سراسری مردم علیه جمهوری اسلامی در منطقه شهریار کشته شد، با انتشار تصویری از حضور بر مزار او در اینستاگرام، از دلتنگی‌های مادرش گفت و نوشت: «کی می‌تونه جوابگوی این مادر باشه؟ انتقامت رو می‌گیرم عرفان.»

ویدیوی ارسالی دیگر به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد پنجشنبه شهروندان برای ادای احترام به حمیدرضا روحی، از کشته‌شدگان خیزش انقلابی در تهران، بر سر مزار او در بهشت زهرا حاضر شدند.

خواهر رضا حقیقت‌نژاد، روزنامه‌نگار فوت‌شده رادیو فردا، نیز با ارسال ویدیویی از مزار برادرش نوشت که به خواست مادر گل رزی بر سر مزار گذاشته است. او با گذاشتن عکس محمد حسینی و یادداشتی به یاد او بر سر مزار، به این معترض اعدام‌شده ادای احترام کرد.

در همین حال، محمود مرادخانی، خواهرزاده علی خامنه‌ای، در یک کنفرانس خبری در پاریس خواستار «سرنگونی فوری» جمهوری اسلامی شد. او خامنه‌ای را فردی «فاقد مشروعیت مذهبی و مردمی» خواند.

پربیننده‌ترین‌ها

مستند کوتاه - دلکش
تیرگان، شب همبستگی برای ایران
رنگ زندگی - آسیای مرکزی

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید