علیرضا آخوندی، نماینده ایرانی‌تبار پارلمان سوئد، در گفت‌وگو با ایران‌اینترنشنال با تاکید بر لزوم تشکیل ائتلاف اپوزیسیون ایران علیه جمهوری اسلامی، گفت برای سیاستمداران غربی بسیار مهم است که بدانند اپوزیسیون چه کسانی هستند و برای بعد از جمهوری اسلامی چه برنامه‌ای دارند.

این نماینده پارلمان سوئد گفت: «سیاستمداران غربی باید بدانند اپوزیسیون ایران چه کسانی هستند و بعد از جمهوری اسلامی قرار است با چه کسانی تعامل داشته باشند.»

آخوندی افزود: برای سیاستمداران غربی بسیار مهم است که بسیاری از پرسش‌های سیاسی را از اپوزیسیون ایران بپرسند و بدانند که اپوزیسیون چگونه می‌خواهد بعد از جمهوری اسلامی، صلح و آرامش را برقرار کند.

این نماینده پارلمان سوئد بر ادامه تماس‌های مداوم خود با جریان‌های مختلف سیاسی ایران در نقاط مختلف جهان برای کمک به تشکیل اپوزیسیون تاکید کرد.

همزمان با تلاش‌ها برای تشکیل اپوزیسیون، شاهزاده رضا پهلوى نیز در مصاحبه با اسکای نیوز از برنامه خود برای سفر به کشورهای مختلف در چند هفته آینده و دیدار با دولتمردان و نمایندگان پارلمان این کشورها خبر داد.

علیرضا آخوندی در مصاحبه با ایران‌اینترنشنال همچنین از تصمیم خود برای فراخواندن نخست‌وزیر سوئد به پارلمان برای توضیح درباره افزایش فشارها بر جمهوری اسلامی و بررسی راهکارها برای حمایت از معترضان ایران خبر داد.

علیرضا آخوندی در پاسخ به ایران‌اینترنشنال درباره عدم حمایت کافی از سوی وزیر خارجه سوئد برای تروریست شناختن سپاه گفت با توجه به اینکه وزیر خارجه به خواست اعضای پارلمان سوئد در این مورد توجه نکرده، نمایندگان این خواسته را در پارلمان اروپا پیگیری کردند.

روز سه‌شنبه، توبیاس بیلستروم، وزیر خارجه سوئد، گفت: «قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی از نظر قانونی موضوع پیچیده‌ای است. نمی‌توان سپاه را صرفا به دلیل اقداماتش در ایران در فهرست تروریسم قرار داد. باید ارتباطی با تروریسم وجود داشته باشد.»

وزیر خارجه سوئد گزارش‌ها درباره وعده سوئد به جمهوری اسلامی درباره قرار ندادن سپاه در فهرست تروریسم را رد کرد و گفت: سوئد و اتحادیه اروپا به اقدامات قاطعانه خود علیه رژیم ایران و سپاه پاسداران ادامه خواهند داد.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
خبرها
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید