ضرب و شتم حامد قشقایی، کوهنورد شیرازی در بازداشتگاه‌ها اطلاعات

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۶

منابع آگاه به ایران اینترنشنال گفته‌اند حامد قشقایی، کوهنورد، سنگنورد و غارنورد شیرازی که در ۱۹ آبان ۱۴۰۱ بازداشت شده، ۲۴ دی ۱۴۰۱ به پلاک ۱۰۰ شیراز منتقل شده و مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. او پس از سه روز بار دیگر به بازداشتگاه عادل آباد شیراز منتقل شده است.

حامد قشقایی کوهنورد، سنگنورد، غارنورد و دبیر پیشین کمیته هیمالیانوردی استان فارس که سابقه صعود به قله دائولاگیری در رشته کوه‌های هیمالیا را در کارنامه خود دارد در مدت بازداشت اجازه گرفتن وکیل را ندارد و پرونده اش در بلاتکلیفی به سر می برد.

اتهامات او هنوز مشخص نیست اما به نظر می رسد بازداشت قشقایی به خاطر نوشتن اسم آزادی بر کوه دراک شیراز باشد.

همچنین عرفان نجف‌آبادی، برادر اشراق نجف‌آبادی، دیگر کوهنورد بازداشتی در شیراز در توییتر نوشت: «عرفان از پلاک ۱۰۰ با پدر تماس گرفت. حال روحی خوبی نداشته و تماس هم دو مرتبه قطع شده. اولین باره که اشراق رو می‌برند اونجا. چون بارها گفته بود در اطلاعات سپاه برخورد خوب و محترمانه‌ای دیده، تغییر حال امروزش برام نگران‌کننده است.»

او نوشته: «از اونجایی که از خودش شنیده بودم که پرونده کوهنوردانی که آزادی رو روی کوه دراک نوشته‌اند در وزارت اطلاعات رسیدگی میشه، پس از اینکه خبر انتقالش رو شنیدم احساس وحشت بهم دست نداد؛ راستش مفتخر هم شدم. تصور می‌کنم همین هفته این موضوع هم جمع میشه. به امید آزادیشون.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

پان‌عربیسم
جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.